kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Wnioski o dotację na odnowę zabytków - jeszcze do końca marca

Wnioski o dotację na odnowę zabytków - jeszcze do końca marca

Dodano: 25.03.2009 14:00 Wnioski o dotację na odnowę zabytków - jeszcze do końca marca

Jeszcze do 30 marca br. właściciele lub posiadacze zabytków mogą składać wnioski do Starostwa Powiatowego w Bochni w celu dofinansowania prac konserwatorskich, restauratorskich przy obiektach zabytkowych.

Na dotację mogą liczyć zabytki znajdujące się na obszarze Powiatu Bocheńskiego, które zostały wpisane do rejestru zabytków. Dofinansowanie może być udzielone na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub prac budowlanych. Dotacja może wynieść maksymalnie 50 % ogółu nakładu na prace lub roboty budowlane. Jeżeli zabytek posiada wyjątkową wartość historyczną, artystyczną lub naukową albo wymaga przeprowadzenia złożonych pod względem technologicznym prac konserwatorskich, dotacja może być udzielona w wysokości do 100% nakładów koniecznych na wykonanie tych prac - uzupełnia starosta bocheński Jacek Pająk. Wnioski sporządzone na obowiązującym formularzu należy składać w Starostwie Powiatowym w Bochni, ul. Kazimierza Wielkiego 31 w Punkcie Obsługi Mieszkańca do 30 marca 2009 roku.

W roku 2008 ze środków budżetu powiatu przeznaczono na ten cel  60 tys. złotych. Dzięki dotacji odnowiono elewację frontową kamienicy Domu Bochniaków zwaną Okiem Opatrzności, wykonano pierwszy etap remontu generalnego kościoła w Chronowie oraz odrestaurowano dach zabytkowego kościoła i dzwonnicy w Brzeźnicy.

O wysokości i przyznaniu środków finansowych zadecyduje Rada Powiatu na podstawie uchwały nr XI/93/2007 Rady Powiatu w Bochni z dnia 13 września 2007 r. w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Szczegółowych informacji udziela Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu Starostwa Powiatowego pod nr tel. 0-14 615-37-73.