kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Wkrótce rozpocznie prace Młodzieżowa Rada Powiatu

Wkrótce rozpocznie prace Młodzieżowa Rada Powiatu

Dodano: 07.11.2008 13:15 Wkrótce rozpocznie prace Młodzieżowa Rada Powiatu


12 listopada o godzinie 11.00 odbędzie się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Powiatu. W trakcie obrad młodzi rajcy wybiorą Przewodniczącego Rady, Wiceprzewodniczącego oraz Sekretarza, Skarbnika i Członka Prezydium Rady. Pierwsza sesja została zwołana przez najstarszego wiekiem ucznia. 7
października we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu. Na terenie Powiatu Bocheńskiego było 8 okręgów wyborczych. Ilość przypadających mandatów uzależniona była od liczby uczniów w danej szkole.
W wyborach najwięcej, bo aż 5 mandatów uzyskał Zespół Szkół Nr 1 w Bochni. Po 4 przedstawicieli w Radzie ma I Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Nr 3 w Bochni. 3 mandaty przypadły Zespołowi Szkół w Łapanowie oraz Zespołowi Szkół Nr 2 w Bochni. II Liceum Ogólnokształcące w Bochni w Młodzieżowej Radzie Powiatu reprezentowane jest przez 2 osoby. Jednego rajcę ma Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu, a także Zespół Szkół w Dąbrowicy.
Młodzieżowa Rada Powiatu będzie opiniować i doradzać, głównie w zakresie nauki, kultury, sportu, turystyki, a także w zakresie ochrony środowiska. Będzie miała możliwość wnoszenia postulatów, a także propozycji rozwiązań w sprawach dotyczących młodych obywateli.
Obsługę merytoryczną i techniczną Młodzieżowej Rady Powiatu prowadzi Wydział Edukacji, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Bochni, a także Biuro Obsługi Zarządu i Rady Powiatu.