kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Wkrótce nowy sprzęt dla szpitala

Wkrótce nowy sprzęt dla szpitala

Dodano: 16.07.2009 12:00 Wkrótce nowy sprzęt dla szpitala

Na ostatnim posiedzeniu  Zarząd Powiatu w Bochni zaopiniował pozytywnie  wniosek Szpitala o przyspieszenie zakupu części sprzętu specjalistycznego oraz aparatury medycznej celem podniesienia standardów opieki  medycznej w bocheńskim szpitalu.
Sprzęt ten pierwotnie miał zostać zakupiony w III kwartale roku 2010 w ramach realizacji projektu rozbudowy szpitala. Jednakże z uwagi na konieczność  jak najszybszego  zapewnienia optymalnych warunków leczenia małym pacjentom, za zgodą  Instytucji Zarządzającej MRPO szpital zaktualizował harmonogram rzeczowo-finansowy tego projektu  i pozytywnie zaopniniowaliśmy decyzję o  wcześniejszym zakupie sprzętu - mówi starosta Jacek Pająk.
Jak wynika z okresowej analizy skali oraz charakteru interwencji podejmowanych przez Oddział  Noworodkowy, na przestrzeni ostatnich miesięcy odnotowano wyraźny wzrost liczby hospitalizacji oraz natężenie stopnia powikłań okołoporodowych . Trzeba zaznaczyć, że brak interwencji  w tym zakresie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia i życia naszych pacjentów, do czego nie możemy dopuścić – dodaje Wojciech Szafrański dyrektor bocheńskiego szpitala.  W tym kontekście w niedługiej przyszłości wszyscy potrzebujący pomocy mali pacjenci szpitala będą mogli korzystać m.in. z nowego aparatu do nieinwazyjnego wspomagania oddechu  z inkubatorem  oraz lampy łóżeczkowej do fototerapii