kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Wkrótce nowa siedziba WTZ Łapanów

Wkrótce nowa siedziba WTZ Łapanów

Dodano: 15.07.2011 10:00
Ponad siedemset tysięcy złotych pozyskał powiat bocheński na prace adaptacyjne budynku internatu przy Zespole Szkół w Łapanowie. Jeszcze w tym roku przeniesione tam zostaną Warsztaty Terapii Zajęciowej, których pomieszczenia zostały poważnie zniszczone podczas zeszłorocznej powodzi.


Zniszczenia jakie spowodowała zeszłoroczna powódz były ogromne, a w związku z wcześniejszym występowaniem  podtopień obiektu , kościoła, w którym dotychczas miesiciły się warsztaty oraz brakiem innej  możliwości uchronienia placówki przed tego typu zagrożeniem, przeniesienie i zapewnienie wychowankom nowej siedziby było jedynym rozwiązaniem. W wiązku z tym, że powiat jest właścicielem budynku internatu, podjęta została deczyja o nieodpłatnym przekazaniu budynku  z przezanczeniem właśnie na rehabilitację 40- wychowanków warsztatów. Warto też wspomnieć, że w pozostałych pomieszczeniach docelowo mieścić się będzie centrum kształcenia - mówi starosta Jacek Pająk.

Pomieszczenia warsztatów zlokalizowane będą na parterze oraz części piętra. Modernizowany budynek obecnie jest w stanie surowym . Zakres prac obejmie  wykonanie wylewek, podłóg, instalacji,  tynków, stolarki okiennej i drzwiowej.  Wykonane zostanie  również zewnętrzne ocieplenie oraz droga dojazdowa. W budynku przewiduje się także instalację kolektorów słonecznych.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w pozyskanie  środków, oraz podkreślić  pomoc powiatowego centrum pomocy rodzinie, jak również  ks. Tadeusza Jarzębaka
- dodaje starosta bocheński Jacek Pająk.

Środki na modernizację internatu powiat pozyskał z Państwowego Funduszu rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.Katolickie Stowarzyszenie Przyjaciół Niepełnosprawnych „Otwarte Serca” w Łapanowie zgłosiło do Powiatu Bocheńskiego projekt o nazwie „Przeniesienie siedziby WTZ w Łapanowie wskutek powodzi”.

Koszt prac adaptacyjnych wyniesie 1 080 000 zł z czego 750 000 zł sfinansowanych będzie z PFRON. Pozostała kwota pochodzić będzie z budżetu Starostwa Powiatowego, które realizuje przedmiotowe zadanie z „Programu wyrównywania różnic między regionami II”- w obszarze F.

Termin zakończenia zadania przewiduje się na 30 października 2011 roku.

 

kkh

Powiatowa Społeczna Strefa Aktywności Gospodarczej
programy unijne
inwestycje w powiecie
zdjęcia panoramiczne
Organizacje Pozarządowe-NGO
Newsletter:

Multimedialny Powiat

Zobacz wszystkie filmy

Sonda

Starostwo Powiatowe
ul. Kazimierza Wlk. 31
32-700 Bochnia
Tel. (0-14) 61 537 00
Fax: (0-14) 61 537 08
E-mail: