kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Wigilijnych kolacji czas....

Wigilijnych kolacji czas....

Dodano: 23.12.2009 11:00 Wigilijnych kolacji czas....
Dla każdego z nas święta Bożego Narodzenia to czas szczególny. To nie tylko pamiątka ważnego wydarzenia religijnego, ale także czas spotkań z bliskimi i rodziną. W tradycji chrześcijańskiej to wyjątkowy dzień poprzedzający święto Bożego Narodzenia, a kończący okres adwentu. Ale..... wigilia jest zawsze wtedy kiedy my tego chcemy – mówił filmowy Edi do swojego przyjaciela Jurka kiedy sprzedał wszystkie swoje książki, aby kupić prezent biednemu dziecku. Ten filmowy cytat przypomniała dyrektor Bursy Janina Węglarz rozpoczynając wigilijną wieczerzę w Bursie.

Jak co roku w Bursie Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego w tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie wigilijna tradycja wspólnego spożywania wieczerzy poprzedzona była jasełkami w wykonaniu mieszkańców Bursy. Zgromadzonym w humorystyczny sposób została przedstawiona nie tylko historia Świętej Rodziny, ale także walka o duszę Heroda. Przy dźwiękach kolęd w ciepłej i radosnej atmosferze zaproszeni goście, nauczyciele oraz mieszkańcy Bursy łamali się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia.

Siadając do wigilijnego stołu pamiętajmy, że wigilia jest właśnie wtedy kiedy my tego chcemy, a Boże Narodzenie jest także wtedy kiedy darujemy innym uśmiech i swoje serce.