kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Wielki sukces bocheńskiego „Ekonomika”!

Wielki sukces bocheńskiego „Ekonomika”!

Dodano: 12.01.2012 10:00 Wielki sukces bocheńskiego „Ekonomika”!
10 stycznia w Warszawie odbyła się uroczystość, zorganizowana przez „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy” podczas której ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2012, w którym oceniano 500 najlepszych liceów i 250 techników.

W rankingu zawodowym uwzględniającym wyniki egzaminów zawodowych Zespół Szkół nr 3 zajął 2 miejsce w województwie małopolskim, natomiast w kraju znalazł się na 9 miejscu.

W Rankingu Ogólnopolskim Techników 2012, uwzględniającym wyniki egzaminów maturalnych, sukcesy w olimpiadach, ocenę akademicką oraz wyniki egzaminów zawodowych zajęła 58 miejsce w kraju i 10 miejsce w województwie małopolskim.

Ranking został opracowany na podstawie danych porównawczych, obejmujących średnią krajową zdawalności dla danego zawodu w grupie techników. Na możliwe do uzyskania 100 punktów popularny „Ekonomik” zdobył 85,73 punktów.

W roku szkolnym 2011/12 do „Ekonomika” uczęszcza 641 uczniów w 26 oddziałach. W skład Zespołu wchodzi technikum z następującymi kierunkami: technik ekonomista, technik hotelarstwa, technik żywienia i gospodarstwa domowego, technik obsługi turystycznej, kucharz oraz zasadnicza szkoła zawodowa (kierunki: sprzedawca i kucharz małej gastronomii).

Dyrektorem Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni jest Pani Alicja Dąbrowska,a organem prowadzącym jest Powiat Bocheński.

Dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom szkoły serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

sw