kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Wicestarosta wyróżniony medalem „Za Zasługi dla Policji”

Wicestarosta wyróżniony medalem „Za Zasługi dla Policji”

Dodano: 01.10.2013 10:00 Wicestarosta wyróżniony medalem „Za Zasługi dla Policji”
Wicestarosta Tomasz Całka podczas Sesji Rady Powiatu w Bochni otrzymał honorowe wyróżnienie tj. Srebrny Medal „Za Zasługi dla Policji”, na podstawie Decyzji Nr 6/K/2013 Ministra Spraw Wewnętrznych z 22. lipca 2013 r. o nadaniu Medalu za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji.

Wicestarosta otrzymał medal m.in. za pomoc w pozyskiwaniu środków zewnętrznych dla Powiatowej Policji w Bochni i pomoc w przygotowaniu programów oraz ich realizację dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym na szczeblu powiatowym oraz wojewódzkim.Za systematyczne i wieloletnie zaangażowanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa powiatu bocheńskiego oraz za znaczne osiągnięcia i wsparcie Policji w dziedzinie realizacji ustawowych zadań.

Medal "Za Zasługi dla Policji" został ustanowiony ustawą z dnia 7. czerwca 2001 jako odznaczenie za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji. Według  tej ustawy medal jest przyznawany m.in. za  działania mające na celu zapobieganie wykroczeń, a także współdziałania w tym zakresie z organami państwowymi, samorządu terytorialnego lub organizacjami społecznym, a także iż swoim postępowaniem, nienaganną pracą podnosił sprawność działań Policji.