kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Wicestarosta czytał dzieciom

Wicestarosta czytał dzieciom

Dodano: 17.05.2018 10:00 Wicestarosta czytał dzieciom
Jak co roku, bocheńska Biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję "Cała Polska czyta dzieciom" organizując w Bibliotece głównej oraz filiach spotkania pod hasłem „Cała Bochnia czyta dzieciom”.

 

Bocheńskie spotkania wpisują  się w ogólnopolską akcję "Cała Polska czyta dzieciom”, rozpoczętą w 2001 roku przez Fundację ABXXI, która ma na celu propagowanie książki i czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Duży zasób słownictwa, umiejętność myślenia i wypowiadania się, większa wiedza o świecie – to atuty, które trudno przecenić. To także najskuteczniejszy sposób wychowania czytelnika na całe życie. Poza tym  dobra literatura dla dzieci daje im dobre wzorce zachowania. Codzienne czytanie to mądry sposób spędzania czasu z dzieckiem i najlepsza inwestycja w jego przyszłość.

Tegoroczny cykl spotkań odbył się pod hasłem "Najpiękniejsze opowieści”. Wiadomo, że  dzięki czytaniu i rozmowie o problemach, które porusza książka, dzieci uczą się odróżniania dobra od zła, rozwija się ich wrażliwość moralna. Potrafią wówczas zastanowić się nad konsekwencjami własnych słów i czynów. Najmłodsi mogą utożsamić się z bohaterem i przeżyć z nim daną historię, a także dowiedzieć się, jak zachować się w wielu różnych sytuacjach. W tegorocznej akcji wzięły udział  znane osoby z naszego miasta, które czytały dzieciom teksty współczesnych polskich pisarzy. Wśród nich byli m.in.: Stefan Kolawiński – Burmistrz Miasta Bochnia, Józef Mroczek – wicestarosta  bocheński, Dariusz Hebda – podinspektor, naczelnik Wydziału Wspomagania Komendy Powiatowej Policji w Bochni, Dariusz Gałązka – Komendant  Straży Miejskiej , Robert Jawor ze Straży Miejskiej,  Tomasz Gołdas   z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, Piotr Jelonek – górnik z Kopalni Soli w Bochni, Piotr Kowalik – pracownik kolei, Katarzyna Czachurska - instruktor i choreograf tańca nowoczesnego ze Szkoły Tańca Dance&Fitness House  oraz Krzysztof Kasprzyk z grupy rekonstrukcyjnej.

Biblioteka dziękuje wszystkim czytającym za poświęcony czas i za niespodzianki, które otrzymały dzieci na zakończenie spotkań.

 

sk