kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Wiadukt na ul. Krzeczowskiej - powiat wynegocjował warunki umowy

Wiadukt na ul. Krzeczowskiej - powiat wynegocjował warunki umowy

Dodano: 02.04.2012 08:00
Powiat bocheński podpisał porozumienie z PKP Polskie Linie Kolejowe w sprawie planowanej przez PKP modernizacji linii kolejowej Kraków – Rzeszów, a dokładniej mówiąc przebudowy wiaduktu na ul. Krzeczowskiej. Prace rozpoczną się na początku 2013 roku

W ramach modernizacji inwestor (czyli PKP) zobowiązał się do wykonania jezdni pod wiaduktem o szerokości min. 6,5 m  z zachowaniem nośności o parametrach drogi powiatowej, jak również wybudowania chodnika jednostronnego o szerokości min. 3 m, który zostanie połączony z istniejącym chodnikiem przy drodze powiatowej.

Na czas realizacji inwestycji w miejsce istniejącego przecięcia drogi powiatowej z linią kolejową, w celu zapewnienia prawidłowego transportu drogowego i ruchu pieszych wykonana zostanie droga technologiczna  tzw. bajpas z ruchem dwukierunkowym i tymczasowym przejazdem zabezpieczonym rogatkami – mówi starosta Jacek Pająk.

Szerokość tymczasowego przejazdu wyniesie 6,5 m oraz nośność do 8 ton, jak również umożliwi ruch pieszych z jego wykorzystaniem.

Władze powiatu poczyniły duże starania aby wynegocjować powstanie bajpasu, który zniweluje niedogodności wynikające z budowy wiaduktu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, firmy znajdujące się w pobliżu, m.in. Stalprodukt, będą mogły działać bez zakłóceń.

Przez cały okres realizacji inwestycji zapewniony zostanie dojazd do nieruchomości usytuowanych przy wykonywanej inwestycji, a ewentualne ograniczenia w tym zakresie będą  dopuszczalne po uzyskaniu pisemnych zgód od właścicieli nieruchomości położonych w pobliżu prowadzonych prac – zaznacza wicestarosta Tomasz Całka.

 

sw