kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Weekend z zabytkami – rekordowa liczba zwiedzających

Weekend z zabytkami – rekordowa liczba zwiedzających

Dodano: 28.09.2010 15:25 Weekend z zabytkami – rekordowa liczba zwiedzających
Zamek Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu, Klasztor Karmelitów Bosych, Muzeum Motyli czy Kościółek św. Leonarda w Lipnicy to tylko nieliczne atrakcje, które mieszkańcy oraz turyści mogli zobaczyć podczas ostatniego „Weekendu z zabytkami”.

Jak co roku największe tłumy były na zamku. Ziemię Wiśnicką w ciągu tych dwóch dni odwiedziło aż 3000 osób. To znacznie więcej niż w latach poprzednich. Dyrektor zamku Pani Renata Jonak mówi, iż impreza w tym roku przyciągnęła tłumy turystów nie tylko z kraju, ale również gości z zagranicy. Ponadto zamek odwiedzili również wojewoda małopolski oraz konsul austriacki.

Natomiast ksiądz Zbigniew Kras proboszcz parafii św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej szacuje, iż podczas całego „weekendu” kościółek św. Leonarda odwiedziło ok. 700 osób. Tłumy były zwłaszcza w sobotę, bowiem pogoda wyjątkowo sprzyjała zwiedzającym. Dodaje, że było wiele osób, które przyjechały tutaj specjalnie w związku z „Weekendem z zabytkami”, było także sporo grup spoza powiatu bocheńskiego.
Zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się także stosunkowo nowe miejsce na mapie powiatu jakim jest Muzeum Motyli Arthropoda. Kolekcję motyli i owadów z całego świata obejrzało ponad 350 osób. Sporo - bo aż 550 - osób przyjechało do Bochni, aby zobaczyć Osadę VI Oraczy i spróbować swoich sił w dawnych rzemiosłach. W tym roku było aż 10 obiektów, które można było zobaczyć za darmo. Zwieńczeniem imprezy był koncert Krafców, który odbył się na placu w pobliżu szybu Campi. Był to koncert wyjątkowy, bowiem przedpremierowy, a uczestnicy koncertu mogli usłyszeć piosenki z debiutanckiej płyty "eF".

Organizatorem koncertu było Starostwo Powiatowe w Bochni przy współudziale Kopalni Soli Bochnia i Uzdrowiska.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom zarządzającym instytucjami kulturalnymi za współpracę podczas imprezy „Weekend z zabytkami”.