kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Weekend z zabytkami powiatu bocheńskiego w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa

Weekend z zabytkami powiatu bocheńskiego w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa

Dodano: 18.08.2014 08:00 Weekend z zabytkami powiatu bocheńskiego w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa
W tym roku weekend z zabytkami tym został zaproszony do przyłączenia się do Europejskich Dni Dziedzictwa 2014. Wszystkie udostępnione zabytki, instytucje , organizacje współpracujące ze Starostwem Powiatowym w Bochni zostaną specjalnie oznaczone. Informacja o ich udostępnieniu znajdzie się w materiałach promujących akcję, w tym na stronie internetowej promującej EDD 2014.

 

 

Starostwo starało się o uzyskanie patronatu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w efekcie akcja została zaproszona do kolejnej, XXII już edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce.

Europejskie Dni Dziedzictwa są inicjatywą społeczną i edukacyjną, zapoczątkowaną decyzją Rady Europy w 1991 roku. Polska jest stałym i aktywnym uczestnikiem od roku 1993. Wszelkie działania w kraju koordynowane są przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. W 2014 roku odbędzie się już XXII edycja tego wydarzenia. Więcej informacji na temat EDD dostępne jest za pośrednictwem strony internetowej http://edd.nid.pl/.


W tegorocznym Weekendzie z zabytkami w dnia 6-7 września udostępnione zostaną dwadzieścia dwa obiekty z terenu powiatu bocheńskiego.