kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Warto mieć Kartę Dużej Rodziny

Warto mieć Kartę Dużej Rodziny

Dodano: 15.07.2015 08:00 Warto mieć Kartę Dużej Rodziny
Niemal sześć tysięcy Kart Dużej Rodziny zamówili w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej mieszkańcy powiatu bocheńskiego. Najwięcej z Gminy Bochnia. Minister Władysław Kosiniak-Kamysz chwali tych, którzy już korzystają z przywilejów. Te rodziny, które spełniają warunki, by otrzymać kartę, a jeszcze jej nie mają, zachęca do złożenia wniosku.

Według starosty Ludwika Węgrzyna coraz więcej mieszkańców gmin powiatu bocheńskiego decyduje się złożyć wniosek.

- Korzyści, jakie daje Karta Dużej Rodziny są oczywiste. Dlatego coraz więcej osób decyduje się złożyć wniosek – podkreśla.
Posiadacze karty mają zniżki m.in. przy zakupie żywności i kosmetyków, odzieży, obuwia, książek, zabawek oraz paliwa. Taniej kupują bilety kolejowe. Mają ulgi przy opłatach paszportowych. Karta obniża też rachunki za usługi telekomunikacyjne i bankowe. Dodatkowo jej posiadacze mogą korzystać z oferty kulturalnej, rekreacyjnej i transportowej w całym kraju. Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do programu zyskują prawo posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.
Karta przysługuje, niezależnie od uzyskiwanych dochodów, rodzinom z co najmniej trójką dzieci, które: nie ukończyły 18 lat, mają mniej niż 25 lat i uczą się, albo mają orzeczenie o niepełnosprawności. By otrzymać Kartę Dużej Rodziny należy złożyć wniosek w gminie, odpowiadającej miejscu zamieszkania. W imieniu rodziny, może to zrobić każdy pełnoletni jej członek. Szczegółowe informacje oraz wykaz dostępnych ulg znajdują się na stronie www.rodzina.gov.pl.

- Dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do programu. Karta Dużej Rodziny nie powstałaby bez partnerskich firm i instytucji, ani bez samorządów – mówi minister Władysław Kosiniak-Kamysz. – Zrobiliśmy już sporo, a przed nami jeszcze dużo pracy na rzecz poprawy jakości życia rodzin wielodzietnych. Wierzę, że wspólnie będziemy nadal skutecznie działać na rzecz polskich rodzin.

Liczba zamówionych Kart Dużej Rodziny w gminach powiatu bocheńskiego:

Gmina Bochnia – 1283,
Miasto Bochnia – 1132,
Miasto i Gmina Nowy Wiśnicz – 882,
Rzezawa – 577,
Łapanów – 433,
Trzciana – 385,
Drwinia – 368,
Lipnica Murowana – 350,
Żegocina – 309.