kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Warsztaty z Kingą Sobieszczańską

Warsztaty z Kingą Sobieszczańską

Dodano: 03.02.2017 12:00 Warsztaty z Kingą Sobieszczańską
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza dzieci i młodzież w wieku 8 – 16 lat do wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych metodą dramy, które poprowadzi Kinga Sobieszczańska - 6 lutego 2017 r. o godz. 11.00 w sali klubu Biblioteki.

Uczestnicy spotkania będą mogli osobiście doświadczyć pracy twórczej w oparciu o dramę i teatr. Gość Biblioteki Kinga Sobieszczańska jest pracownikiem Instytutu Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, w czerwcu ubiegłego roku włączyła się w twórcze działania i inicjatywy towarzyszące rozwojowi warsztatów twórczego pisania dla dzieci i młodzieży, które prowadzi Dział Zbiorów Audiowizualnych bocheńskiej Biblioteki, prowadząc niezwykłe warsztaty metodą dramy, które na długo pozostały w pamięci uczestników.

„Pragniemy kontynuować nasze spotkania z dramą i podzielić się z uczestnikami tym cennym doświadczeniem. Tych z was, którzy znajdą czas i ochotę na twórcze działania w czasie ferii zapraszamy na otwarte warsztaty. Sprawdźcie, jakim niezwykłym doświadczeniem może być wzięcie udziału w warsztatach dramy!” – zachęca Marta Krupska, inicjatorka i prowadząca warsztaty.

Kinga Sobieszczańska jest bardzo twórczym, zdolnym, wrażliwym na wartości kulturowe, edukacyjne i społeczne młodym naukowcem. Skończyła pedagogikę społeczno-opiekuńczą i pracuje na Uniwersytecie Pedagogicznym jako asystent, prowadząc zajęcia dydaktyczne ze studentami oraz rozwijając pracę naukową związaną z dramą. Interesuje się dramą od czasów studenckich. Problematyka pedagogiki twórczości jest  w jej obszarze zainteresowań zarówno naukowych, jak i artystycznych. Ukończyła kurs dramy stosowanej prowadzony przez Aleksandrę Chodasz, trenera i superwizora dramy ze Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA oraz kurs aktorski w szkole Drama Studio. Jest członkiem amatorskiego teatru Bakałarz, który działa przy Uniwersytecie Pedagogicznym oraz opiekunem Studenckiego Koła Naukowego przy Instytucie Nauk o Wychowaniu UP. Doskonale zdaje sobie sprawę, że zarówno zajęcia wykorzystujące proste ćwiczenia teatralne jak i sam teatr, to nie tylko przyjemność i zabawa, ale też miejsce gdzie naprawdę można spotkać się z samym sobą i doświadczyć relacji z drugim człowiekiem.

 

Zapraszamy!

 

sk