kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Wakacje czas zacząć – życzenia od Starosty Ludwika Węgrzyna

Wakacje czas zacząć – życzenia od Starosty Ludwika Węgrzyna

Dodano: 22.06.2018 08:00 Wakacje czas zacząć  – życzenia od Starosty Ludwika Węgrzyna
Dzisiaj zabrzmi ostatni dzwonek kończący naukę w tym roku szkolnym i rozpoczynający wakacje dla 2838 uczniów w placówkach dla których organem prowadzącym jest Powiat Bocheński. Ten czas nauki i pracy ale też osiągnięć i sukcesów przejdzie do historii. W piątkowe przedpołudnie 22 czerwca we wszystkich szkołach podniosły charakter będą miały uroczystości. Z tej okazji Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn skierował okolicznościowy list do Uczniów, Rodziców, Grona Pedagogicznego, Dyrekcji.

Drodzy Uczniowie!

Dziś zakończenie roku szkolnego, dla Was to moment szczególny – czas podsumowania swoich dokonań i bilansu wiedzy, którą zdobyliście. Pamiętajcie że wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie Was pozbawić. Jestem przekonany, że czas spędzony  w szkole w tym roku upłynął Wam w miłej i przyjaznej atmosferze.

Rok ten był szczególnie ważny dla uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczęli naukę w murach tej Szkoły. Mam nadzieję, że dzięki wsparciu Waszych Wychowawców i Nauczycieli, a także Waszych starszych koleżanek i kolegów jesteście już w pełni wdrożeni do kroczenia po ścieżce edukacyjnej, którą wybraliście.

Życzę Wam wszystkim sukcesów, wiary we własne siły, jak również aby długo oczekiwany czas wakacji przyniósł Wam zasłużony odpoczynek i dużo radości.

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy Szkoły!

Amerykański pisarz Mark Twain mówił „Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać”.

Dzięki Wam uczniowie mogą rozwijać swoje zdolności i talenty, kroczyć po edukacyjnych ścieżkach swojego życia, wybierając właściwy kierunek.

Za Wasz wysiłek i poświęcenie w trudnej, nieraz skomplikowanej drodze wychowywania  i nauczania młodego pokolenia, za życzliwość, przychylność i wsparcie bardzo Wam dziękuję.

Mam nadzieję, że okres wakacji zregeneruje Wasze siły i pozwoli dalej efektywnie i skutecznie realizować proces dydaktyczno- wychowawczy.

W tym miejscu dziękuję również całemu personelowi administracyjnemu i pomocniczemu za zaangażowanie w prace na rzecz Szkoły.

Drodzy Rodzice!

W ślad za Fiodorem Dostojewskim powtórzę „Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny”. Jesteście Państwo najważniejszym ogniwem w procesie wychowania i nauczania swoich dzieci. Rok ten był dla nich zapewne okresem wytężonej pracy, w którym sukcesy niejednokrotnie przeplatały się z problemami. Jednakże dziś, po otrzymaniu przez nich promocji do kolejnej klasy, możecie Państwo z dumą uczestniczyć w tym Waszym wspólnym osiągnięciu.  Za cały trud włożony w wychowanie i edukację Waszych dzieci, za wsparcie i opiekę składam Wam gorące podziękowania.

Szanowni Państwo!

Friedrich von Schiller niemiecki poeta i filozof pisał: „Kluczem do edukacji jest przeżycie piękna”. Zatem życzę Wam Wszystkim samych pięknych chwil i udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

 

Łączna ilość uczniów rozpoczynających wakacje w dniu 22 czerwca 2018 roku - 2838

I Liceum Ogólnokształcące w Bochni - 556

II Liceum Ogólnokształcące w Bochni - 116

ZS Nr 1 w Bochni - 855

ZS Nr 2 w Bochni - 384

ZS Nr 3 w Bochni - 547

CKZiU w Łapanowie   - 233

SOSW w Bochni - 147