kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » W Żegocinie powstanie nowy most

W Żegocinie powstanie nowy most

Dodano: 21.04.2011 12:00 W Żegocinie powstanie nowy most
W dniu dzisiejszym podpisano umowę na budowę mostu w Żegocinie. Prace budowlane wykonywane przez Firmę Usługową LOG BUD z Krynicy Zdrój, rozpoczną się w maju a zakończą w listopadzie br.

Chodzi o most koło kompleksu szkolnego, w ciągu drogi powiatowej z Żegociny w kierunku Rajbrotu. Zakres prac obejmie rozbiórkę istniejącego oraz budowę nowego mostu, przebudowę drogi, dojazdów, rowu melioracyjnego, umocnienie brzegu potoku Saneckiego oraz regulację wysokościową studzienek teletechnicznych i kanalizacyjnych.

 

W ubiegłej kadencji udało nam się zmodernizować i wybudować 23 obiekty mostowe za ponad 13 mln zł. ale potrzeby w powiecie bocheńskim są nadal duże i z każdym rokiem będziemy się starać o środki na dalsze remonty -  mówi Jacek Pająk starosta bocheński.

Budowa mostu jest możliwa dzięki otrzymanej w lutym promesie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Całkowity koszt budowy to kwota prawie 1,8 mln złotych. Wysokość otrzymanej dotacji 2 750 000 zł.

Dodatkowo oprócz mostu w  ramach otrzymanej dotacji zostaną także wykonane remonty nawierzchni w Niedarach i Rajbrocie przy czym na te inwestycje w chwili obecnej trwa postępowanie przetargowe – dodaje Adam Korta Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

 

Inwestycja realizowana pod nazwą: „Rozbiórka istniejącego mostu JNI 30004945 i budowa nowego drogowego obiektu inżynierskiego wraz z przebudową dojazdów do mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2075K Lipnica Murowana – Żegocina w miejscowości Żegocina”.