kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » W wakacje naucz się migać.

W wakacje naucz się migać.

Dodano: 10.08.2012 10:00
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni zaprasza mieszkańców Powiatu do udziału w integracyjnym kursie języka migowego organizowanym w ramach projektu „Wzmacnianie integracji spoełcznej w Powiecie Bocheńskim”.Kurs jest adresowany do uczestników projektu tj. osób niepełnosprawnych jak i innych zainteresowanych mieszkańców Powiatu Bocheńskiego. Przygotowano 20 miejsc. Warunkiem przystąpienia do kursu jest wiek aktywności zawodowej kandydatów, sprawność manualna i wzrokowo-słuchowa oraz uzasadnienie opisujące indywidualne motywacje do uczestnictwa w zajęciach. O zakwalifikowaniu do uczestnictwa w kursie decyduje kolejność zgłoszeń.

Uczestnicy integracyjnego kursu opanują podstawy języka migowego w stopniu umożlwiającym formułowanie i rozumienie nieskomplikowanych wypowiedzi oraz poznają zasady komunikacji z osobami niesłyszącymi, a także zdobędą wiedzę o znaczeniu słuchu człowieka, o wadzie słuchu oraz konsekwencjach dla społecznego funkcjonowania osób  niedosłyszących i głuchych.
Kurs będzie trwał 30 godz., odbędzie się w okresie od 20 do 30 sierpnia 2012 r.  w godz.  między 16.30 a 20.30 w Hotelu Sutoris w Bochni przy ul. Solnej 2. Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie potwierdzające ukończeniu kursu.Udział w integracyjnym kursie języka migowego jest nieodpłatny.Zainteresowanych udziałem w kursie zapraszamy do kontaktu z pracownikami PCPR  osobiście w siedzibie przy ul. E. Windakiewicza 9/5 w Bochni lub telefonicznie pod numerem  14 611-97-40 do dnia 16 sierpnia br.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.