kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » W starostwie o funduszach unijnych

W starostwie o funduszach unijnych

Dodano: 09.02.2011 04:00 W starostwie o funduszach unijnych
Przedwczoraj w budynku Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie burmistrzów, wójtów, członków zarządu i radnych powiatu bocheńskiego z przedstawicielem Zarządu Województwa Małopolskiego.

Stanisław Sorys spotkał się z samorządowcami by rozmawiać o stanie i planach wdrażania Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (MRPO) oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).
W ramach konkursów ogłoszonych w dziale MRPO podpisano 1671 umowy o wartości dofinansowania 4 069 235 170 zł. Do dnia 28.01.2011 r. wypłacono ponad 1,9 mld PLN pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - wyliczał Stanisław Sorys członek Zarządu Województwa Małopolskiego.
Poinformował również, iż w powiecie bocheńskim było ich 25 na łączną sumę ponad 65 mln zł, co pozwoliło ulokować nasz region na wysokim 8 poziomie.
Zaznaczył również, iż małopolska zajęła 6 miejsce w rankingu Krajowej Rezerwy Wykonania (KRW), co z kolei przekłada się na dodatkowe środki w kwocie ponad 39,3 mnl euro.Fundusze tej rezerwy przeznaczone są na wsparcie najszybciej i najefektywniej wdrażanych programów lub projektów. Środki te w większej części rozdysponowane będą na badania, rozwój i innowacje.
Przedstawiciel województwa podsumował również stan wdrażania PROW w Małopolsce  oraz poinformował o podjętych działaniach mających usprawnić wdrażanie tego programu.
Aktywność powiatu bocheńskiego w pozyskiwaniu środków finansowych pochodzących z PROW ( 2007-2013 )na dzień dzisiejszy wzrosła prawie czterokrotnie w porównaniu z SPO ROL 2004-2006. Co zostało mocno podkreślone przez Stanisława Sorysa jako dowód na skuteczność i zaangażowanie władz powiatu w aktywność pozyskiwania środków z funduszy europejskich.
Zachęcał natomiast do większej aktywności przedsiębiorców w pozyskiwaniu środków unijnych będących w dyspozycji Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości.