kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » W Starostwie o finansowaniu inwestycji ze środków WFOŚiGW

W Starostwie o finansowaniu inwestycji ze środków WFOŚiGW

Dodano: 16.07.2012 13:30 W Starostwie o finansowaniu inwestycji ze środków WFOŚiGW
W zeszłym tygodniu odbył się Konwent Burmistrzów i Wójtów z terenu Powiatu Bocheńskiego. Na zaproszenie Jacka Pająka starosty bocheńskiego w spotkaniu uczestniczyli samorządowcy Powiatu Bocheńskiego. Gośćmi Konwentu byli przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - Małgorzata Mrugała prezes WFOŚiGW, Józef Kała wiceprezes WFOŚiGW oraz Jan Musiał wiceprezes WFOŚiGW.

Tematem spotkania było przedstawienie informacji na temat pozyskiwania środków finansowych na inwestycje z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację zadań z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Podczas Konwentu przedstawiono potencjalnym beneficjentom możliwości otrzymania dotacji i pożyczek oraz warunków uzyskania dofinansowania z funduszy WOŚiGW. Zaprezentowane zostały również sposoby przygotowania wniosków na dofinansowanie realizacji zadań ze środków WOŚiGW.

Podczas spotkania prezes WOŚiGW podkreśliła, że dzięki zabiegom starosty bocheńskiego poszerzony został katalog podmiotów uprawnionych do składania wniosków o władze samorządowe szczebla powiatowego na dofinansowanie zadań w ramach programu „Zapobieganie poważnym awariom i likwidacja ich skutków dla środowiska – bezpieczny strażak”.