kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » W sobotę i niedzielę zwiedzaj zabytki Powiatu Bocheńskiego

W sobotę i niedzielę zwiedzaj zabytki Powiatu Bocheńskiego

Dodano: 05.09.2014 09:00 W sobotę i niedzielę zwiedzaj zabytki Powiatu Bocheńskiego
W najbliższy weekend zabytki i instytucje kultury mieszczące się na terenie powiatu bocheńskiego otwierają swoje podwoje i odkryją przed zwiedzającymi część swoich tajemnic, a wszystko to dzięki organizowanej już po raz siódmy przez Starostwo imprezy pod nazwą „Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego”.

Zwiedzający będą mogli odkryć tajemnicę Zamku w Wieruszycach, zobaczyć  Kościółek Świętego Leonarda, czy podziwiać ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych na terenie Zakładu Karnego. Wszystkich zainteresowanych historią Ziemi bocheńskiej zapraszamy na Cmentarz Żydowski w Nowym Wiśniczy i do Ekomuzeum w Sobolowie. To tylko nieliczne atrakcje, które będą czekały na zwiedzających, gdyż w tym roku aż 23 obiekty postanowiły udostępnić swoje zbiory, pokazać piękne wnętrza i zarazić magicznym klimatem historii.Opisy poszczególnych zabytków znajdziecie na profilu facebookowym Powiatu Bocheńskiego, na stronie www.zabytki.powiatbochenski.pl,  jak również na przygotowanej specjalnie MAPIE.

Na zakończenie „Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego” odbędzie się cykl koncertów, który rozpocznie  Orkiestra Górnicza Kopalni Soli, pod kominem wystąpi też Grzegorz Kapcia i przyjaciele. Jednak niewątpliwą gwiazdą wieczoru będzie Marek Piekarczyk, który przedstawi swój akustyczny repertuar.o godzinie 17.00 . W tym roku współorganizatorem koncertów pod kominem jest bocheńska Kopalnia Soli.


Patronat honorowy nad weekendem objął Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego, a patronat medialny: portal bochnianin.pl, Gazeta Krakowska i Radio Kraków.

Tegoroczna edycja Weekendu z zabytkami została zaproszona do przyłączenia się do Europejskich Dni Dziedzictwa 2014. Wszystkie
udostępnione zabytki, instytucje, organizacje współpracujące ze Starostwem Powiatowym w Bochni zostaną specjalnie oznaczone.
Informacja o ich udostępnieniu znajduje się w materiałach promujących oraz na stronie internetowej EDD 2014.

Ponadto na Placu pod Kominem będzie można zobaczyć pokaz ratownictwa medycznego, pokaz pierwszej pomocy oraz bezpłatnie się przebadać.

Wstęp do muzeów i zwiedzanie zabytków będzie darmowe! Jedynym wyjątkiem jest Kopalnia Soli w Bochni, gdzie ustalony został 20% rabat na zjazdy oraz Zamek Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu z biletem promocyjnym w wysokości 8 złotych (ulgowy 5 złotych).

ZAPRASZAMY!!!

 

sk/kkh