kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » W lutym Tydzień Ofiar Przestępstw

W lutym Tydzień Ofiar Przestępstw

Dodano: 18.02.2011 11:00
W związku z przypadającymi w okresie od 21 do 25 lutego 2011 roku obchodami Dnia i Tygodnia Ofiar Przestępstw o swojej działalności mieszkańcom Powiatu Bocheńskiego chce przypomnieć Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Bochni.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej jest miejscem, w którym osoba będąca w kryzysie może uzyskać pomoc w odzyskaniu równowagi. Tutaj również otrzymuje wsparcie oraz informacje na temat różnych form pomocy i instytucji pomocowych dostępnych dla niej, a do których sama nie potrafiła do tej pory dotrzeć.

Od dnia 28.02.2011 r. uruchomiona zostanie kolejna edycja zajęć grupowych dla mężczyzn stosujących przemoc domową. Grupa ta ma charakter edukacyjno – korekcyjny i jest realizowana w ramach Programu Korekcyjno – Edukacyjnego.

Udział w programie jest bezpłatny . Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach od 17.30-19.00.  Osoby zainteresowane uczestnictwem w programie, proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny, celem umówienia spotkania indywidualnego. Do udziału w zajęciach preferowane są osoby, które mają trudności w kontrolowaniu złości oraz stosują zachowania przemocowe. Zajęcia mają charakter edukacyjno – korekcyjny tzn. pomagają zrozumieć swoją agresję i umożliwiają poznanie sposobów radzenia sobie z własną złością.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej
jest organem samorządowym, prowadzonym przez Starostę Bocheńskiego. Usługi wykonywane w postaci pomocy psychologicznej, terapeutycznej, socjalnej są bezpłatne i nie wymagają skierowania od żadnej innej instytucji.

Do obchodów Dnia i Tygodnia Ofiar Przestępstw corocznie włącza się również Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni, ul. Windakiewicza 9/5 (tel. 014 611 97 40).  Każda osoba wymagająca wsparcia i pomocy może kontaktować się z Centrum telefonicznie lub osobiście w dniach pracy instytucji tj. w poniedziałki od 8.00 do 16.00 zaś w pozostałe dni tygodnia tj. od wtorku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.