kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » W Lipnicy Murowanej padł kolejny rekord

W Lipnicy Murowanej padł kolejny rekord

Dodano: 18.04.2011 22:00 W Lipnicy Murowanej padł kolejny rekord
Podczas 53. Konkursu Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego w Lipnicy Murowanej padł kolejny rekord w wysokości wielkanocnej palmy. Ta najwyższa i najpiękniejsza wykonana przez miejscowego artystę Zbigniewa Urbańskiego mierzyła 36 m i 4 cm wysokości. Nagrody dla zwycięzców wręczył prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką.

Para prezydencka wzięła udział w procesji z palmami oraz w uroczystej mszy św. Przybyli goście udali się również do zabytkowego kościółka św. Leonarda i kościoła św. Szymona.

Do konkursu zostało zgłoszonych 86 palm wielkanocnych w trzech kategoriach. W kategorii palm średnich zwyciężył Jakub Groń, a palm niskich - Maria Krzyszkowska. Laureaci otrzymali ufundowane przez Prezydenta nagrody rzeczowe oraz wycieczki rodzinne do Warszawy. Prezydent  wręczając nagrody pogratulował zwycięzcom oraz wyraził swoje uznanie dla konstruktorów palm.

Na pamiątkę wizyty w powiecie bocheńskim oraz udziału w uroczystościach Niedzieli Palmowej w Lipnicy Murowanej Starosta Bocheński wręczył Prezydentowi figurkę św. Kingi, która została wykonana z soli bocheńskiej.

Konkurs odbył się pod patronatem Biskupa Tarnowskiego Wiktora Skworca, Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy oraz Starosty Bocheńskiego Jacka Pająka.