kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » W Łapanowie debatowano o samorządzie

W Łapanowie debatowano o samorządzie

Dodano: 26.04.2012 11:30 W Łapanowie debatowano o samorządzie
24 kwietnia młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie zorganizowała debatę oksfordzką, do dyskusji której uczniowie zaprosili Starostę Bocheńskiego Jacka Pająka.

Głównym tematem spotkania było omówienie kwestii związanych z zasadami działania i kompetencjami samorządu powiatowego.

Dyskusja wzbudzała zainteresowanie wśród uczniów. Młodzież pytała m.in. o procedury ISO w urzędzie, kompetencje Starosty, Zarządu i Rady Powiatu. Pojawiły się pytania związane z procedurą podejmowania uchwał. Młodzież interesował również wizerunek naszego powiatu na tle innych powiatów małopolskich. Nie zabrakło także pytań bardziej osobistych.

Przedstawiciel Powiatu docenił przygotowanie merytoryczne uczestników spotkania. – Ideą debat jest wyłanianie i kształtowanie przedstawicieli lokalnych elit a ich naczelną zasadą kultura wypowiedzi i szacunek wobec przeciwnika. Takie spotkania powinny służyć przede wszystkim budowie kultury, świadomości obywatelskiej i odpowiedzialności za wypowiadane słowo – zauważył Jacek Pająk Starosta Bocheński.

Spotkanie w Łapanowie było pierwszą debatą oksfordzką w tym roku na terenie powiatu bocheńskiego. Uczestnicy dyskusji wyrazili nadzieję, że takie spotkania będą odbywać się częściej.

Moderatorem dyskusji, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście był Zbigniew Szewczyk.