kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » W hołdzie Bohaterom w 90. rocznicę Odzyskania Niepodległości

W hołdzie Bohaterom w 90. rocznicę Odzyskania Niepodległości

Dodano: 12.11.2008 10:59 W hołdzie Bohaterom w 90. rocznicę Odzyskania Niepodległości


Uroczystą sesją Rad Powiatu i Miasta rozpoczęły się obchody dnia Narodowego Święta Niepodległości. W jej trakcie Jan Flasza wygłosił wykład „Bochnia w dniach odzyskiwanej niepodległości”. Sesję uświetniła młodzież z II LO w Bochni prezentując program artystyczny „A Jej znak to Orzeł Biały”. O godzinie 11.00  w Bazylice św. Mikołaja została odprawiona msza św.
w intencji Ojczyzny. Ks. proboszcz Zdzisław Sadko w nawiązaniu do liturgicznego czytania przypomniał o tym, że władza to przede wszystkim służba. Po zakończonej mszy św. w asyście Orkiestry Górniczej delegacje przeszły pod „Pomnik Poległym za Wolność 1914-1920”, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze w hołdzie Bohaterom. Starosta Bocheński Jacek Pająk w okolicznościowym przemówieniu mówił, że patriotyzm to przede wszystkim wrażliwość na problemy społeczne i postawa, której głównym celem jest życie dla dobra innych. Burmistrz Miasta Bochnia Bogdan Kosturkiewicz odczytał list od prezydenta Lecha Kaczyńskiego przygotowany specjalnie na tę okazję. Prezydent podkreślał w nim znaczenie lokalnej społeczności i zaznaczył że współczesna, na powrót suwerenna i wolna Polska czerpie swą moc właśnie z aktywności wszystkich obywateli i działań, jakie podejmują oni w swoich społecznościach.

Na zakończenie uroczystości w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Bochni odbyło się wspólne Bochnian śpiewanie na patriotyczną nutę.

 

zobacz galerię zdjęć