kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » W budowlance otwarto pracownię komputerową

W budowlance otwarto pracownię komputerową

Dodano: 15.04.2014 10:00 W budowlance otwarto pracownię komputerową
Wczoraj uroczyście otwarto pracownię komputerową i geodezyjną w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisław Konarskiego w Bochni. Pracownia została zakupiona w ramach projektu systemowego Województwa Małopolskiego, którego partnerem jest Powiat Bocheński

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Pan Roman Ciepiela,  Starosta Bocheński Pan Jacek Pająk, Wicestarosta Pan Tomasz Całka oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Pani Aneta Krysiak.

 

Pracownia komputerowa wzbogaciła się o 14 zestawów komputerowych zapewniających prawidłową pracę z nowoczesnymi programami do projektowania, jeden zestaw rozszerzony do przechowywania danych i obrazów stacji roboczych, dwie kamery szerokokątnej wraz ze sprzętowym zestawem do zapisu monitoringu pracowni oraz projektor multimedialny. W ramach sprzętu do pracowni geodezyjnej zakupiono dalmierz laserowy ze statywem, projektor multimedialny, Ploter CAD/GIS oraz notebook. Koszt pracowni to ponad 56 tysięcy złotych.

Dzięki wsparciu środków europejskich szkoły zawodowe w powiecie bocheński bardzo się rozwinęły. Cały czas kładziemy duży nacisk na wyposażenie szkół w odpowiedni sprzęt tak aby młodzież, która zdecyduje się na naukę w naszych szkołach miała odpowiednie do tego warunki  – mówił Starosta Jacek Pająk.

Projekt Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki działanie 9.2. Wsparcie skierowane jest do uczniów szkół zawodowych, którzy mają możliwość uczestniczenia w zajęcia pozalekcyjnych, kursach zawodowych, stażach – wizytach zawodoznawczych, stażach wakacyjnych, wizytach studyjnych w Europie oraz w seminariach tematycznych. Projekt rozpoczął się w 2010 roku i potrwa do połowy 2015 roku. Do tej pory ze wsparcia w ramach projektu skorzystało blisko 2 tysiące uczniów z powiatu bocheńskiego.

 

 

mm