kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » W bocheńskim szpitalu rodzi się coraz więcej dzieci

W bocheńskim szpitalu rodzi się coraz więcej dzieci

Dodano: 05.05.2011 08:00 W bocheńskim szpitalu rodzi się coraz więcej dzieci
W bocheńskim szpitalu wzrosła ilość porodów oraz konsultacji udzielanych w Poradni K. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2011 r. w Bochni przyszło na świat 267 noworodków. We wrześniu 2010 przy bocheńskim szpitalu uruchomiono nowy pawilon, jak pokazuje minione sześć miesięcy oddział cieszy się co raz to większym zainteresowaniem. Do nowoczesnej placówki częściej przyjeżdżają też kobiety z powiatów ościennych.

 

W marcu tego roku urodziło się 101 dzieci, jest to prawie dwa razy więcej niż w marcu 2009, udzielono też ponad 500 porad więcej w poradni K. Nie udało nam się w zeszłym roku przekroczyć liczby 1000 urodzeń, ale być może właśnie w tym roku w naszym szpitalu urodzi się tysięczny noworodek - mówi Jan Klasa Ordynator Oddziału Ginekologii i Położnictwa w Bochni.


Niedawno szpital rozpoczął starania o uzyskanie certyfikatu  „Szpital przyjazny dziecku. ” Jest to tytuł, przyznawany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) od 1990 roku. Otrzymują go szpitale, które rozpowszechniają idee karmienia piersią. Spełnienie wymogów związanych z przyznaniem tego tytułu wiąże się z dokonaniem w placówce zmian określonych w dokumencie pn. "10 kroków do Udanego Karmienia Piersią.”

Duże zainteresowanie naszym szpitalem cieszy, tym bardziej, że placówka cały czas się zmienia, podnosi jakość i poszerza zakres realizowanych usług, a standardy nowego pawilonu nie odbiegają od tych europejskich - zaznacza starosta Jacek Pająk.

Nowy pawilon mieści nowoczesne oddziały: ginekologiczny, położniczy. Na piętrach mieszczą się m.in. pomieszczenia szkoły rodzenia, sala cesarskich cięć, sale porodowe przystosowane do porodów rodzinnych (w tym jedna przystosowana do porodów w wodzie), pokoje 2-łóżkowe w systemie "matka z dzieckiem". Pomieszczenia są klimatyzowane, a pokoje pacjentek wyposażone są  w osobne łazienki z prysznicem każdy pokój ma w standardzie TV oraz Internet.

 

 

 

kkh