kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » W bocheńskim Szpitalu otwarto Ortopedię

W bocheńskim Szpitalu otwarto Ortopedię

Dodano: 24.10.2012 15:30 W bocheńskim Szpitalu otwarto Ortopedię
W dniu dzisiejszym odbyło się otwarcie oddziału chirurgii urazowej i ortopedycznej w Szpitalu Powiatowym w Bochni. W wydarzeniu udział wzięły władze samorządowe, pracownicy szpitala i zaproszeni goście.

Uroczystego otwarcia nowego oddziału dokonał Jacek Pająk starosta bocheński, Wojciech Szafrański prezes zarządu Szpitala im. Rydygiera w Krakowie, Anna Kosturek dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni oraz dr med. Julian Dutka konsultant wojewódzki w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

W swoim przemówieniu Jacek Pająk starosta bocheński podziękował i pogratulował wszystkim osobom zaangażowanym w proces modernizacji Szpitala Powiatowego.

- Chciałbym serdecznie pogratulować i podziękować dyrekcji, pracownikom szpitala, samorządowcom z Rady Społecznej oraz wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie tego dzieła. Świadomie używam słowa dzieło, ponieważ modernizacja Szpitala Powiatowego w Bochni nie jest tylko i wyłącznie inwestycją – powiedział Jacek Pająk starosta bocheński. W proces unowocześniania bocheńskiej placówki nie jest wpisane bieżące reagowanie na zaistniałe potrzeby, ale realizowanie misji zdrowotnej, ekologicznej i świadczenie opieki człowieka dla człowieka – dodał starosta bocheński.

Podczas wydarzenia zaprezentowano szeroki wachlarz zabiegów, które  będą wykonywane na nowo otwartym oddziale przy zastosowaniu specjalistycznego sprzętu. Zaproszeni goście zwiedzili również nowo wyremontowane sale.

Oddział chirurgii urazowej i ortopedycznej tworzą zmodernizowane pomieszczenia po oddziałach neonatologii i bloku porodowym . W odzyskanej przestrzeni powstały wyremontowane, nowoczesne 1-, 3- i 4-osobowe sale z łazienkami. Na oddziale znajdują się  m.in. pokój diagnostyczno-zabiegowy, pokój badań i pokój pielęgniarek. Wszystkie pomieszczenia są dostępne  i przystosowane dla pacjentów niepełnosprawnych.

Koszt modernizacji to kwota 649 999,99 zł., z czego 500 tys. zł pochodzi z budżetu Powiatu Bocheńskiego, a pozostała kwota z budżetu Szpitala.