kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Powiat Bocheński na Facebooku
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » W bibliotece wystawa fotografii Mirosława Mroczka „Bochnia”

W bibliotece wystawa fotografii Mirosława Mroczka „Bochnia”

Dodano: 11.06.2017 10:00 W bibliotece wystawa fotografii Mirosława Mroczka „Bochnia”
W ramach obchodów Dni Bochni 2017 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Mirosława Mroczka „Bochnia” - 13 czerwca 2017 r. o godz. 18.00 w sali klubu Biblioteki.

 

Mirosław Mroczek od urodzenia mieszka w Bochni. Jest absolwentem Technikum Budowlanego i historii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od wielu lat pasjonuje go fotografowanie a obiektem jego zainteresowań jest między innymi Bochnia. Efektem tej pasji stał się wydany w ubiegłym roku album pt. „Bochnia” zawierający ok. 150 zdjęć najważniejszych miejsc Bochni: Rynku, bazyliki św. Mikołaja, kościołów św. Pawła i św. Jana, Kopalni Soli, Plant, cmentarzy, historycznych budynków oraz znanych bocheńskich twarzy. Wydawnictwo opatrzone jest wstępem dr. Tadeusza Skoczka – Honorowego Ambasadora Miasta Bochni. Całość zaprezentowana została w bardzo dobrej oprawie edytorskiej, z podpisami w czterech językach. Fotografie Mirosława Mroczka od kilu lat można oglądać również podczas corocznej edycji Galerii Bezdomnej.

Podczas wystawy w bocheńskiej Bibliotece autor zaprezentuje fotografie znanych miejsc w naszym solnym grodzie z innej niż zazwyczaj  perspektywy, niektóre ujęcia panoramiczne będą zachwycać, inne mogą pobudzać do refleksji. Oglądający może mieć wrażenie, że nie zna miasta, w którym żyje.

Otwarcie wystawy uświetni występ zaproszonych przez artystę przyjaciół, rodzinnego duetu gitarowego: Piotr Lekki i Paweł Lekki.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wystawę można oglądać do września 2017 r. w godzinach pracy Biblioteki.

 

kh