kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » VIII Koncert Charytatywny

VIII Koncert Charytatywny

Dodano: 28.10.2011 08:00 VIII Koncert Charytatywny
20 października br. w ZS Nr 3 odbył się VIII Koncert Charytatywny ,,Bawiąc się, pomagasz”. Celem wspólnego projektu było pozyskanie środków na dożywianie najuboższych uczniów naszej szkoły. Dzięki zespołom młodzieżowym, formacjom tanecznym i artystom, którzy wystąpili całkowicie bezinteresownie, dochód z koncertu (450 sprzedanych biletów) zostanie przeznaczony na zakupienie ,,drugich śniadań”, które otrzyma około 50 uczniów naszej szkoły.

 

Konferansjerzy Małgorzata Włodek i Maciej Kubala prowadzący koncert zwrócili uwagę, że zgodnie ze słowami Księdza Profesora Józefa Tischnera: ,,Niebo nie przychodzi znikąd. Coś z nieba przekazujemy innym”.

W koncercie wzięło udział 450 uczniów, w tym również uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Bochni. Koncert został rozpoczęty interesującym występem Zespołu Tańca Orientalnego ,,Amar” Pani Agnieszki Gicali, który działa przy Miejskim Domu Kultury w Bochni. Tym razem występ był  inspirowany kulturą Indii. Zespół zaprezentował pokaz sari czyli pięciometrowych szali, w które ubierają się kobiety w Indiach.Publiczność obejrzała również dwa tańce bollywood w choreografii Anny Dębickiej i Isidory Bushkovski, które gościły podczas bocheńskich festiwali tańca. Ten indyjski taniec filmowy  tancerki zatańczyły w autentycznych kostiumach z Indii.

Zaproszenie do udziału w VIII Koncercie Charytatywnym przyjęły również zespoły młodzieżowe bardzo ciepło przyjęte przez publiczność.Zagrali doskonałe covery i piosenki autorskie, budząc niemałe emocje wśród publiczności.

Na estradzie szkolnej wystąpił zespół ,,No lies”( Monika Hank – śpiew, Jakub Jaglarz- gitara elektryczna, Jakub Jarosz- gitara elektryczna, Robert Duda – gitara basowa, Oskar Owsiak – perkusja) oraz zespół ,,The Punkers”(Tomasz Tota -śpiew, Hubert Korta – gitara basowa, Krzysztof Szcześniak – keybord, Maciej Lekki -gitara elektryczna, Kamil Mączka – gitara elektryczna, Robert Masin- perkusja). Opiekunem artystycznym zespołów działających przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Wiśniczu jest Pan Marcin Grandys.

Na scenie publiczność oklaskiwała również zespół młodzieżowy ,,Rape Axe” z II Liceum Ogólnokształcącego (Dastin Szczur- śpiew, Piotr Siwek- gitara, Adam Legutko- gitara basowa, Wiktor Dębosz- gitara elektryczna, Krzysztof Szcześniak- keybord.) oraz występ solowy Asi Laszkowskiej z klasy III Teb. 

Zaprezentował się również zespół tancerzy bocheńskiej Fabryki Tańca i Ruchu oraz Jazz Dance Center Andrzeja Starowicza.

Oprócz prezentacji tanecznych  publiczność miała okazję wziąć również w warsztatach tanecznych Andrzeja Starowicza.

Organizatorem Koncertu od ośmiu lat jest opiekunka szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Elżbieta Madej wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariusza.