kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » VII Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”

VII Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”

Dodano: 12.05.2014 12:00 VII Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”
Już za niespełna dwa tygodnie (20 maja) rozpocznie się VII Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. To szczególne wydarzenie muzyczne (od tego roku także z kategorią - kabaret) adresowane jest do uzdolnionych artystycznie osób niepełnosprawnych oraz ich zdrowych rówieśników. Już dziś zapraszamy na przesłuchania konkursowe i Galę Laureatów, która odbędzie się 22 maja w Hali Widowiskowo - Sportowej. W gronie jurorów zasiądą Ania Rusowicz, Wiesław Komasa, Marek Piekarczyk, Maurycy Polaski, Mateusz Ziółko i Krzysztof Zanussi (przewodniczący Jury).

Podobnie jak w poprzednich latach festiwal rozpoczną 2 - dniowe warsztaty, podczas których uczestnicy będą doskonalić umiejętności wokalne oraz dykcję i interpretację wykonywanych utworów. Będzie to także czas wzajemnego poznania, bo wykonawcy przyjeżdżają z różnych stron Polski, a piosenki śpiewają w duetach tworzonych na podstawie nadesłanych nagrań. Zasada jest taka, że uczeń niepełnosprawny śpiewa wspólnie ze zdrowym rówieśnikiem. Od tego roku do muzycznej formuły festiwalu została wprowadzona, zapowiadana podczas poprzedniej edycji, kategoria „kabaret”.

Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Joanna Kluzik - Rostkowska - Minister Edukacji Narodowej, Jarosław Duda – Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Jacek Pająk – Starosta Bocheński.

Patronat medialny: TVP2, TVP Kraków, Gazeta Krakowska, Bochnianin, Czas Bocheński, Moja Bochnia, Ziemia Bocheńska, Kronika Bocheńska, Bochnia i Sól oraz KBC 24.

Organizatorem jest Ośrodek Szkolno -Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego w Bochni oraz działające przy tej placówce Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. Projekt jest dofinansowany ze środków Powiatu Bocheńskiego i Miasta Bochni. W organizację w znacznej mierze włączyli się także lokalni przedsiębiorcy. Szczegółowa lista sponsorów znajduje się na stronie www. festiwal.bochnia.pl.

 

sk