kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » VI Zawody Pożarnicze OSP Powiatu Bocheńskiego

VI Zawody Pożarnicze OSP Powiatu Bocheńskiego

Dodano: 23.09.2015 10:00 VI Zawody Pożarnicze OSP Powiatu Bocheńskiego
19 września 2015 roku na stadionie Klubu Sportowego "Szreniawa" w Nowym Wiśniczu rozegrane zostały VI Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP Powiatu Bocheńskiego. Wzięło w nich udział aż 26 drużyn (11 drużyn młodzieżowych, 5 kobiecych grupy C, 10 męskich grupy A ), gdyż oprócz zwycięzców eliminacji gminnych, w zawodach wzięli udział zdobywcy pierwszych miejsc z poprzednich zawodów powiatowych, rozegranych w 2013 roku. Z powodu trudnych warunków atmosferycznych (opady mżawki) organizatorzy zawodów - Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bochni, w porozumieniu z komisją sędziowską, postanowili usunąć z biegu sztafetowego i toru MDP przeszkody mogące spowodować ciężkie kontuzje zawodników tj. równoważnie.

Kwadrans po godzinie dziewiątej dowódca zawodów - Druh Edward Oświęcimka (Komendant Gminny ZOSP RP w Nowym Wiśniczu) zameldował Druhowi Ludwikowi Węgrzynowi - Prezesowi Zarządu Powiatowego Oddziału ZOSP RP w Bochni - gotowość do odbycia zawodów. Po kilku zdaniach powitania i życzeniach powodzenia w rywalizacji, wygłoszonych przez Małgorzatę Więckowską - Burmistrza Nowego Wiśnicza, a następnie Druha Prezesa Ludwika Węgrzyna, przystąpiono do rywalizacji. Kolejność startowa została ustalona w drodze losowania już kilka dni wcześniej, na spotkaniu organizacyjnym z dowódcami i kierownikami drużyn.


Zgodnie z regulaminem zawodów rozegrano dwie konkurencje w każdej grupie startowej tj. bieg sztafetowy oraz ćwiczenie (rozwinięcie) bojowe, a na końcowy wynik złożyła się suma obu wyników oraz punktów karnych, a w drużynach młodzieżowych o ilości zdobytych punktów decydował także wiek zawodników.  W grupach A i C zawody przeprowadzono zgodnie z regulaminem Zawodów Sportowo - Pożarniczych OSP z dnia 10 lutego 2011 roku; w grupie MDP zgodnie z Regulaminem Młodzieżowych Sportowo-Pożarniczych CTiF MDP-1/2010 . Najpierw, w kolejności: MDP, grupa C, grupa A) rozegrano na bieżni wokół boiska sportowego biegi sztafetowe, a następnie na płycie boiska ćwiczenie (rozwinięcie) bojowe. Pomimo trudnych warunków terenowych poziom rywalizacji był wysoki. Zwycięzcami zawodów w grupie MDP chłopców - została MDP z OSP Drwinia, w grupie dziewcząt MDP z OSP Mikluszowic ,w grupie C - drużyna kobieca OSP Cerekiew oraz w grupie A męska drużyna OSP Bieńkowice, które także w tym roku okazały się najlepsze, zdobywając pierwsze miejsca, piękne puchary, nagrody rzeczowe, a w grupie A - finansowe. Szczegółowe wyniki i klasyfikacje - w tabeli poniżej.

O wyżywienie zawodników i gości zadbali tym razem: panie ze Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Wiśniczu Małym oraz druhowie z OSP tej samej miejscowości, którzy znakomicie wywiązali się ze swojego zadania, serwując pyszne kiełbaski z grilla i bigos oraz ciepłe i chłodne napoje. Słowa podziękowań należą im się nie tylko od organizatorów zawodów, ale także wszystkich, którzy skorzystali z ich polowej kuchni. Artykuły mięsne i kiełbaski ufundowały Firmy: Zakłady Przetwórstwa Mięsnego –Henryk Kołdras, Zakłady Mięsne TUR z Łapanowa.

Po ponad sześciu godzinach rywalizacji  gdy komisja sędziowska i sekretariat zawodów, zakończyli pracę, zawodnicy ponownie ustawili się na zbiórce. Przystąpiono do ceremonii ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. każda drużyna otrzymała dyplom i upominek, a trzy najlepsze drużyny z każdej grupy także nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego (MDP i grupa C) oraz nagrody finansowe (grupa A) ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Zanim występujący w roli spikera Druh Rafał Dąbrowski ogłosił zakończenie zawodów, słowa podziękowania i gratulacji złożyli zawodnikom, sponsorom, władzom Nowego Wiśnicza, MOK w Nowym Wiśniczu Wiceprezesi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bochni Druhowie: Tadeusz Cichoń i Krzysztof Kokoszka.

inf.pras./kkh