kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » V Festiwal Rosołu

V Festiwal Rosołu

Dodano: 15.06.2015 11:00 V Festiwal Rosołu
Lokalna Grupa Działania "Dolina Raby" zaprasza na V Jubileuszowy Festiwal Rosołu Gdów - Zarabie, który odbędzie się 21 czerwca br. w Restauracji "Babie Lato".

Program Festiwalu:

13:00 Powitanie zaproszonych gości oraz uczestników konkursu, informacja o LGD.

13:15 Konkurs na najsmakowitszy Rosół polski, degustacja i ocena rosołu w kategoriach: amatorzy, profesjonaliści, szkoły gastronomiczne, goście.

Rosół oceniany przez zawodowych kucharzy oraz ekspertów kulinarnych ze Stowarzyszenia Małopolskie Dziedzictwo Smaku Andrzeja Pawlasa i Jerzego Poznańskiego. Przewodniczący jury – Jerzy Poznański.

14:00 – 19:00 Wioska historyczna - strzelanie z łuku, strzelanie z muszkietu, pokaz walki, gry i zabawy, tańce dawne, skryptorium i inne… – w wykonaniu Grupy Odtwórstwa Historycznego „Per Saecula” z Nowego Wiśnicza

14:45 Pokazy kulinarne w wykonaniu ekspertów kulinarnych Andrzeja Pawlasa i Jerzego Poznańskiego współautorów książki „Sekrety Kuchmistrzowskie Stanisława Czernieckiego”.

15:30 Rozstrzygnięcie konkursu im. Stanisława Czernieckiego na najlepszą publikację o lokalnych i regionalnych kulinariach w 2015 r.

16:00 Występy zespołów regionalnych (Kapela Regionalna Gdowianie, Zespół dziecięcy „Maki” oraz „Skrzaty” z Samorządowego Przedszkola w Gdowie)

Zespół „Maki” 5-latki laureaci Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej,

Zespół „Skrzaty” 6-latki laureaci Małopolskiego Przeglądu Tańca Ludowego „Krakowiaczek - O Krakowską Czapkę”.

17:00 Rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie wyników i nagrodzenie zwycięzców.

18:00 Występy zespołów regionalnych (Kapela ludowa oraz Zespół Pieśni i Tańca „Przyszowianie”)

19:00 Zakończenie

Spróbuj wyśmienitych, naturalnych rosołów, znakomitych potraw regionalnych i produktów lokalnych. Zobacz ciekawe pokazy kulinarne i poznaj profesjonalnych kucharzy dzięki, którym zgłębisz tajniki gotowania polskiego rosołu i innych regionalnych potraw! Podczas imprezy odbywać się będzie kiermasz produktów lokalnych, potraw regionalnych i rękodzieła artystycznego z obszaru działania LGD „Dolina Raby” oraz wydawnictw kulinarnych.

 

Impreza pod honorowym patronatem:

Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marka Sawickiego

Marszałka Województwa Małopolskiego – Marka Sowy

Starosty Bocheńskiego – Ludwika Węgrzyna

 

sk