kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Uwierzą w siebie - nabór do unijnego projektu do 18 lutego

Uwierzą w siebie - nabór do unijnego projektu do 18 lutego

Dodano: 09.02.2010 14:00 Uwierzą w siebie - nabór do unijnego projektu do 18 lutego
Już wkrótce osoby niepełnosprawne z powiatu bocheńskiego będą mogły wziąć udział w projekcie unijnym „Uwierzyć w siebie”.Jego głównym celem jest rozwój integracji ze społeczeństwem osób niepełnosprawnych psychicznie i intelektualnie, poprzez aktywizację tych osób na rynku pracy, jak również podnoszenie wiedzy z zakresu udzielania pomocy osobom niepełnosprawnym w środowiskach rodzinnych.

W ramach projektu odbędą się zajęcia terapeutyczno-rehabilitacyjne np. z hipoterapii, hydroterapii, a podczas wyjazdowego turnusu rehabilitacyjno-integracyjnego uczestnicy przejdą trening kompetencji i umiejętności społecznych, który poprowadzi odpowiednio przygotowany pracownik socjalny i terapeuta. Wymiernym rezultatem tych warsztatów będzie utworzenie grupy wsparcia dla członków rodzin. Zorganizowana podczas kursu grupa będzie kontynuować swoją działalność w formie comiesięcznych spotkań realizowanych w siedzibie DPS.

Osoby uczestniczące w projekcie na specjalnych kursach i warsztatach będą również uczyć się sztuki zdobnictwa na biżuterii, szkle czy tkaninach, a także posiądą podstawowe umiejętności w zakresie obsługi komputera i Internetu.

Te wszystkie działania z pewnością pomogą uczestnikom odkryć w sobie  potencjał i uwierzyć w siebie, co w przyszłości może mieć ogromne znaczenie przy stawianiu przez nich pierwszych kroków na otwartym rynku pracy – zauważa starosta bocheński Jacek Pająk.

„Uwierzyć w siebie” program aktywizacji osób niepełnosprawnych psychicznie i intelektualnie z Powiatu Bocheńskiego realizowany jest przez Dom Pomocy Społecznej w partnerstwie ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Bochni.

Projekt otrzymał dofinansowanie w kwocie 443.990 zł w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – poddziałanie 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Projekt będzie realizowany do końca lipca 2011 roku.

Więcej informacji o projekcie oraz dokumenty rekrutacyjne znajdują się tutaj