kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Usuwamy azbest- III miejsce dla bocheńskiej budowlanki

Usuwamy azbest- III miejsce dla bocheńskiej budowlanki

Dodano: 07.06.2010 12:00 Usuwamy azbest- III miejsce dla bocheńskiej  budowlanki
Pod koniec maja przedstawiciele Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni odebrali nagrodę w Ministerstwie Gospodarki w Warszawie za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Usuwamy Azbest”. Na podsumowanie konkursu zostały zaproszone trzy najlepsze szkoły w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z całej Polski.

Wiceminister Grażyna Henclewska przypomniała, że celem konkursu, zorganizowanego przez Ministerstwo Gospodarki w roku szkolnym 2009/2010, było przekazanie uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich w ciekawy sposób wiedzy na temat azbestu. „Chcieliśmy, aby dzieci i młodzież nagłośniły tę tematykę także wśród mieszkańców swoich okolic” – zaznaczyła podsekretarz stanu w ministerstwie. W jej opinii pomysłowość uczniów była zaskakująca i wykraczała poza tak popularne formy ekspresji, jak plakat czy ulotki. Młodzież wykazała się niezwykłą inwencją twórczą, przygotowując m.in. happeningi promujące bezpieczne eliminowanie azbestu, filmy edukacyjne, czy uliczne sondy. Główny Koordynator Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu Tomasz Bryzek wyjaśnił, że konkurs dla szkół był jednym z działań w ramach „Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032”. – którego celem jest usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest, minimalizacja negatywnych skutków zdrowotnych i środowiskowych spowodowanych obecnością azbestu – podsumował. Tak wysokie miejsce szkoły to wynik skutecznie prowadzonych działań szczególnie  w zakresie informowania społeczeństwa lokalnego o problematyce związanej z azbestem. Młodzież była w stanie przekazać wiele informacji na temat azbestu dzięki dobremu przygotowaniu przez nauczycieli koordynujących konkurs i współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Bochni. Działania podejmowane przez młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni zostały wysoko ocenione przez jury konkursu. Szkoła otrzymała 150 punktów na 150 możliwych.Serdecznie gratulujemy!