kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » „Usuwamy Azbest”

„Usuwamy Azbest”

Dodano: 21.01.2010 00:00 „Usuwamy Azbest”
O tym jak usuwać azbest i jak uzyskać dotację na ten cel, a także jak wygląda Plan Gospodarki Odpadami w powiecie bocheńskim, dowiedzieli się Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni podczas zorganizowanej konferencji.

Uczniowie poznali również regulacje prawne w tym zakresie oraz program oczyszczania kraju z azbestu. Konferencja była jednym z działań zaplanowanych przez uczniów uczestniczących w Ogólnopolskim Konkursie „ Usuwamy azbest”, którego koordynatorem jest Ministerstwo Gospodarki. Pomoc merytoryczną podczas konferencji zapewnił Pan Klaudiusz Kuc pracownik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Bochni.

W ramach projektu "Usuwamy Azbest" uczniowie "budowlanki" na bocheńskim rynku ubrani w specjalne koszulki z czarnym napisem USUWAMY AZBEST prowadzili również akcję informacyjną , rozdawali ulotki i przeprowadzali rozmowy z przechodniami.

Szacuje się, że w naszym kraju jest około 14,5 mln ton, zaś w województwie małopolskim około 940 730 ton wyrobów azbestowych. W roku 2008 na terenie Powiatu bocheńskiego znajdowało się 3800 obiektów, które posiadały dachy lub elewacje wykonane z płyt azbestocementowych. To ponad 665 tys. m2 . Wiele pokryć dachowych już usunięto dzięki akcjom prowadzonym przez Starostwo Powiatowe w Bochni, które zachęcało do korzystania ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska przeznaczonych na usuwanie azbestu.