kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Uroczyste zakończenie rozbudowy drogi w Pogwizdowie i Zawadzie

Uroczyste zakończenie rozbudowy drogi w Pogwizdowie i Zawadzie

Dodano: 06.12.2017 12:00 Uroczyste zakończenie rozbudowy drogi w Pogwizdowie i Zawadzie
Wczoraj odbyło się oficjalnie zakończenie rozbudowy drogi w miejscowościach Pogwizdów i Zawada zrealizowanej w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Wykonany remont pochłonął 2 miliony złotych.

 

W uroczystościach uczestniczył Józef Gawron Wicewojewoda Małopolski, Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński, Józef Mroczek Wicestarosta, Marek Bzdek Wójt Gminy Bochnia, Rafał Rudka Członek Zarządu Powiatu, Józef Radzięta Członek Zarządu Powiatu, przedstawiciele powiatu, gmin, policji oraz mieszkańcy. Drogę poświęcił ks. Bronisław Kowalik.

W Pogwizdowie i Zawadzie powstał nowy chodnik wraz z kanalizacją deszczową. Poszerzono jezdnię do szerokości 6 mb oraz wykonano nową nawierzchnię asfaltową. W centrum Pogwizdowa powstały dwie zatoki autobusowe: prawostronna i lewostronną

Obecnie tą drogą jedzie się naprawdę dobrze, a przede wszystkim bezpiecznie. Wybudowany chodnik umożliwia komunikację mieszkańców do Kościoła, szkoły, sklepu czy świetlicy. Bardzo dziękuję, zarządowi, radzie powiatu na czele z panią przewodniczącą, gdyż bez pozytywnych decyzji nie byłoby inwestycji. Dziękuje sołtysom i mieszkańcom. Warto podkreślić, że zakres inwestycji jest szeroki, biegnie od Pogwizdowa a dokładnie od skrzyżowania z drogą gminną prowadzącą w kierunku szkoły a kończy w miejscowości Zawada przy istniejącym chodniku naprzeciwko sklepu PSS – wyjaśnia Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.

Modernizacja polegała na rozbudowie drogi, budowie kanalizacji deszczowej, chodnika, przebudowie jezdni, istniejących zjazdów, skrzyżowania z trzema drogami gminnymi oraz sieci teletechnicznej oraz energetycznej.

Wartość inwestycji to 1 973 777,19 zł z czego połowa pochodzi z dotacji jaką Starostwo Powiatowe w Bochni otrzymało z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, natomiast pozostała kwota to środki Powiatu Bocheńskiego oraz współudział Gminy Bochnia.