kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Uroczyście otwarto most w Stradomce

Uroczyście otwarto most w Stradomce

Dodano: 24.11.2014 11:00 Uroczyście otwarto most w Stradomce
W piątkowe popołudnie uroczyście otwarto nowy most w Stradomce, którego koszt wyniósł blisko 8 milionów złotych.

Wśród przybyłych gości nie zabrakło radnych powiatowych, przedstawicieli samorządu gminnego na czele z wójtem Janem Kuligiem, jak również przedstawicieli policji, straży i wykonawcy.

Starosta Jacek Pająk dziękował za przychylność i pomoc przy realizacji inwestycji, natomiast wójt Jan Kulig mówił jak ważna jest ta inwestycja nie tylko dla okolicznych mieszkańców ale również całej Gminy. Podziękowania za budowę mostu skierowała również radna Eugenia Ignacyk oraz przedstawiciel wykonawcy.

Inwestycja, która trwała 5 miesięcy polegała na rozbiórce dotychczasowego most na rzece Stradomka i budowie nowego obiektu. W nowym miejscu powstał jednoprzęsłowy żelbetowy most łukowy o szerokości 13,2 m i długości całkowitej 82 m. Poszerzono drogę powiatową do 7,6 m i wybudowano chodniki. Przebudowie uległo również skrzyżowanie z drogą gminną, którą poszerzono do 5 m, a po obu stronach powstały chodniki o szerokości 2 m.

Wody opadowe z jezdni zostały odprowadzone do przebudowanych i umocnionych rowów przydrożnych, a skarpy zabezpieczono narzutami kamiennymi. Zamontowane zostały także bariery drogowe.

Most został zniszczony w wyniku powodzi, która nawiedziła powiat bocheński w 2010 roku, a jego odbudowa była możliwa dzięki otrzymanej przez powiat bocheński promesie na usuwanie skutków klęsk żywiołowych z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

 

sk