kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Umowa na strefę podpisana

Umowa na strefę podpisana

Dodano: 31.01.2013 11:00 Umowa na strefę podpisana
Z udziałem Stanisława Sorysa członka zarządu województwa małopolskiego, Jacka Pająka starosty bocheńskiego, Tomasza Całki wicestarosty oraz Jadwigi Szeląg skarbnik podpisano umowę na dofinansowanie Powiatowej Społecznej Strefy Aktywności Gospodarczej w Bochni. Strefa powstanie przy ulicy Partyzantów. Wartość dofinansowania unijnego wynosi 2,7 mln zł, a całkowity koszt inwestycji to 4 mln zł.

 

Teren o powierzchni 5 ha będzie dedykowany w pierwszej kolejności dla firm z powiatu bocheńskiego, które zechcą tam zainwestować oraz zatrudnić osoby niepełnosprawne. Naszym zadaniem będzie stworzenie systemu „zachęt” aby potencjalnym inwestorom umożliwić zatrudnienie tych osób – mówił Jacek Pająk

Należy się cieszyć, że taki projekt będzie realizowany. Powiat bocheński jako jedyny wśród starostw jest liderem , który poprzez budowę strefy kładzie nacisk na kwestie społeczne. Warto również zauważyć, że jest to drugi tego typu projekt realizowany na terenie miasta Bochnia
-  mówił Stanisław Sorys

Przedmiotem projektu jest utworzenie strefy wraz z wewnętrznym systemem komunikacji i niezbędnym uzbrojeniem. Projekt zakłada budowę drogi gminnej stanowiącej drogę dojazdową wraz z odwodnieniem i oświetleniem oraz przyłącz wodociągowy. Budowę drogi wewnętrznej wraz z parkingami, chodnikami, kanalizacją deszczową i oświetleniem. Strefa zostanie również zbrojona w kanalizację sanitarną, wodociąg, gazociąg oraz ogrodzona.

Po zakończeniu prac, obszar zostanie udostępniony na działalność produkcyjną inwestorom działającym w obszarze przemysłu i usług. Realizacja projektu wpłynie na konkurencyjność terenów dozbrojonej strefy, a tym samym przyczyni się do wzrostu bezpośrednich inwestycji oraz rozwoju przedsiębiorstw lokalnych.

Realizacja projektu zakończy się 2014 r.

 

 

sw