kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Umowa na schetynówki podpisana

Umowa na schetynówki podpisana

Dodano: 01.04.2009 15:00 Umowa na schetynówki podpisana

Dzisiaj Starosta Bocheński Jacek Pająk spotkał się z przedstawicielem Wojewody Małopolskiego Dyrektorem Wydziału Zarządzania Funduszami Europejskimi Panem Stanisławem Pajorem i odebrał umowy na dofinansowanie z budżetu państwa remontów i modernizacji dwóch dróg powiatowych na odcinkach: Uszew - Nowy Wiśnicz- Nieznanowice oraz Łapanów - Grabie - Tarnawa - Stare Rybie. Dotację tą otrzymał Powiat Bocheński w ramach tzw. schetynówek.
W niedługim czasie będziemy także podpisywać umowę z Województwem Małopolskim dotyczącą ciągu północnego, która będzie kolejną ważną inwestycją łączącą zjazd z autostrady A4 z północną częścią Powiatu Bocheńskiego - dodaje starosta Jacek Pająk
Całkowity koszt modernizacji odcinka Uszew - Nowy Wiśnicz - Nieznanowice wyniesie 1 mln 437 tys. złotych. Dofinansowanie z budżetu państwa to 50 % wartości inwestycji.
Zakres prac obejmie m.in. budowę chodnika wraz z kanalizacją deszczową, remont nawierzchni, wydzielenie ruchu pieszych poprzez modernizację pobocza oraz remont istniejących zatok autobusowych. Realizacja powyższej inwestycji odbędzie się w oparciu o umowę partnerską zawartą pomiędzy Powiatem Bocheńskim a Miastem i Gminą Nowy Wiśnicz.

Koszt przebudowy drogi Łapanów - Grabie - Tarnawa - Stare Rybie to suma 1 mln 652 923 tys. złotych. Dofinansowanie z budżetu państwa to 50% wartości inwestycji. Modernizacja będzie stanowić kontynuację prac rozpoczętych w roku 2008 na odcinku Tarnawa- Nowe Rybie.

Zakres działań obejmie m.in. montaż oświetlenia ulicznego, budowę chodnika, położenie nowej nawierzchni asfaltowej, obustronne umocnienie poboczy w celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszym
i rowerzystom. Realizacja tej inwestycji odbędzie się w oparciu o umowę partnerską zawartą pomiędzy powiatem bocheńskim i limanowskim oraz gminą Łapanów. W obydwu przypadkach prace modernizacyjne mają  rozpocząć się w kwietniu i zakończyć w listopadzie br.