kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Ulica Krzyżanowicka przejezdna

Ulica Krzyżanowicka przejezdna

Dodano: 26.08.2010 11:00
Zamknięta od kilku tygodni ulica Krzyżanowicka w Bochni będzie przejezdna dla mieszkańców powiatu bocheńskiego. Do tej pory droga ta była zamknięta ze względu na budowę mostu autostradowego nad Rabą. Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Bochni wykonawca zobowiązał się zapewnić koordynację przejazdu przez plac budowy.

Takich ustaleń dokonano 24. sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Bochni podczas spotkania  z udziałem przedstawicieli Zarządu Osiedla Krzyżanowice, Miasta Bochnia, Gminy Bochnia, Komendy Powiatowej Policji oraz wykonawcy autostrady, na którym wykonawca zaproponował korektę do projektu organizacji ruchu dopuszczając przejazd przez plac budowy dla ruchu lokalnego i pojazdów komunikacji zbiorowej. Zamknięcie drogi nastąpi jedynie na okres 1-2 dni na początku września ze względów technicznych (montaż elementów konstrukcji mostu tymczasowego), dokładna data zamknięcia zostanie przedstawiona przez wykonawcę z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Złożony w Starostwie aneks do projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas zamknięcia drogi powiatowej nr 2109K (ulica Wygoda w Bochni – ul. Krzeczowska) zakłada m. in. umieszczenie pod znakiem B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach” dodatkowej tabliczki T o następującej treści „Nie dotyczy ruchu lokalnego; mieszkańców, komunikacji zbiorowej”. Przez mieszkańców należy rozumieć wszystkich mieszkańców powiatu bocheńskiego. Na wniosek przedstawiciela KPP w Bochni wykonawca zobowiązał się również do koordynowania ruchem przez minimum jedną uprawnioną osobę na terenie, którego obowiązuje zakaz ruchu w celu zachowania bezpieczeństwa przejazdu użytkowników drogi.

Wykonawca zobowiązał się również w możliwie najbliższym czasie tj. przed zimą, wykonać odcinek dróg technologicznych umożliwiający przejazd przez obręb pasa GDDKiA w miejscu oddalonym o ok. 300 – 400 m, i gwarantującym zachowanie należytego bezpieczeństwa dla przejeżdżających.