kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Udany start w dorosłe życie

Udany start w dorosłe życie

Dodano: 02.12.2009 14:00 Udany start w dorosłe życie
Wyzwalanie aktywności twórczej szansą na udany start w dorosłe życie- taką nazwę nosi realizowany w Powiecie Bocheńskim od września projekt wspierający młodzież ze specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Wychowankowie gimnazjum SOSW będą uczestniczyć łącznie w 740 godzinach zajęć doskonalenia umiejętności czytania ze zrozumieniem, zajęć matematyczno- przyrodniczych z elementami fizyki, usprawniania motoryki , koordynacji psychowo - ruchowej, kształtowania umiejętności radzenie sobie w sytuacjach trudnych, pracy z komputerem, aparatem, kamerą cyfrową.

 

Zajęcia realizowane w ramach tego  projektu mają  na celu wsparcie służące  zmniejszeniu dysproporcji w stosunku do pełnosprawnych uczestników, a także rozwijanie umiejętności, które będą młodzieży najbardziej potrzebne w przyszłości. Pośrednio projekt ten wpływa także na podniesienie procesu kształcenia w Powiecie Bocheńskim - mówi starosta  Jacek Pająk. Pani Teresa Jaszczyńska Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego mówi, że uczniowie korzystają z zajęć z dużym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, że chętnie w nich uczestniczą.Zaznacza także, że zajęcia są urozmaicone, gdyż z pieniędzy pochodzących z projektu udało się zakupić ciekawe pomoce dydaktyczne  np. do przeprowadzania doświadczeń z zakresu zjawisk fizycznych zachodzących w przyrodzie i, że nie sucha wiedza ale właśnie obserwacja jest istotnym elementem nauczania dzieci niepełnosprawnych intelektualnie.

Projekt na łączna kwotę 245 555 zł  w całości sfinansowany jest  ze środków unijnych. Zadanie zostało  złożone w konkursie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i będzie realizowane przez Powiat Bocheński do końca sierpnia 2011 r.