kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Udany start w dorosłe życie – rusza rekrutacja do projektu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Udany start w dorosłe życie – rusza rekrutacja do projektu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Dodano: 10.09.2009 13:40 Udany start w dorosłe życie – rusza rekrutacja do projektu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Od dzisiaj aż do końca września potrwa rekrutacja do programu „Wyzwalanie aktywności twórczej niepełnosprawnych uczniów - szansą na udany start w dorosłe życie”. Głównym celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni i zmniejszanie dysproporcji edukacyjnych.

Program ten obejmie realizację dodatkowych, specjalistycznych zajęć pozalekcyjnych. Młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni będzie uczestniczyć w zajęciach m.in. z muzykoterapii, arteterapii, literatury, fizyki czy przyrody. Uczestnicy projektu nauczą się również wykorzystywać nowoczesne technologie, a podczas zajęć z socjoterapii będą kształtować umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych.

Zadanie na łączną kwotę 245 555 zł zostanie w całości zrealizowane ze środków unijnych. Projekt został złożony w konkursie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych. Będzie on realizowany przez Powiat Bocheński do końca sierpnia 2011 r. Szczegółowy regulamin rekrutacji projektu znajduje się tutaj.