kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Uczniowie z "Mechanika" wzięli udział w turnieju debat oksfordzkich.

Uczniowie z "Mechanika" wzięli udział w turnieju debat oksfordzkich.

Dodano: 04.12.2015 09:00 Uczniowie z "Mechanika" wzięli udział w turnieju debat oksfordzkich.
Drużyna reprezentująca Zespół Szkół nr 1w Bochni w składzie: Anna Mroczek (2Y), Urszula Kossakowska (2Y), Błażej Szosta (3M) i Paweł Nowak (3M) awansowała do finału turnieju debat oksfordzkich, którego organizatorem jest regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie.

Uczniowie najpierw pokonali w dyskusji na argument reprezentację Powiatowego Zespołu nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Oświęcimiu. Debata odbyła się nad tezą: „To my, Polacy, jesteśmy najlepszą wizytówką Polski za granicą” a reprezentacji ZS nr 1 przypadła w niej rola opozycji.

Zwycięstwo w debacie oznaczało awans do półfinału, w którym 1.12 "Mechanik" zmierzył się z Zespołem Szkół nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Tym razem dyskutowano nad tezą: „Powinniśmy bojkotować produkty firm nieprzestrzegających praw pracowniczych w krajach azjatyckich” a uczniowie "Mechanika" występowali jako propozycja.

Po bardzo wyrównanej debacie jeden z oceniających ekspertów wskazał jako zwycięzcę szkołę z Dąbrowy Tarnowskiej, ale dwóch pozostałych uznało, że zwycięzcą jest ZS nr 1 w Bochni. Wynik ten oznaczał awans do finału, w którym rywalem drużyny z ZS nr 1będzie III LO z Tarnowa. Teza finałowa brzmi: „Stany Zjednoczone są najważniejszym sojusznikiem Polski”.

W turnieju brało udział 8 szkół, poza wspomnianymi były to jeszcze: V LO w Krakowie, XI LO w Krakowie, II LO w Tarnowie i I LO w Bochni.

 

 

sk