kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Uczniowie z Łapanowa w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Uczniowie z Łapanowa w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Dodano: 18.04.2011 11:00 Uczniowie z Łapanowa w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie
Uczniowie klasy licealnej o kierunku „Bezpieczeństwo Publiczne” w Zespole Szkół im. Jan Pawła II w Łapanowie gościli z wizytą w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Jest to klasa o profilu policyjno – pożarniczym.

Policjanci zaprezentowali część sprzętu jaki mają do dyspozycji, wykorzystywany w służbach prewencji oraz kryminalistyce. Policjanci z zaangażowaniem opowiadali im o swojej pracy, doświadczeniach związanych ze służbą, pracą z ofiarami przestępstw i ich sprawcami. Można było zobaczyć materiały wykorzystywane w laboratorium kryminalistyki. Ewentualni kandydaci do służby w Policji mogli dowiedzieć się o zasadach naboru i warunkach przyjęcia do służby. Oglądali sprzęt patrolujący drogi z lądu – samochody i motocykle krakowskiej „drogówki”, ale także  obserwujący ruch drogowy z powietrza tj. policyjne śmigłowce. W trakcie pobytu w szkole grupa ta zwiedziła już wcześniej m.in. Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Zakład Karny zapoznając się z organizacją tych formacji.