kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Uczniowie Ekonomika zwyciężyli w wojewódzkim etapie konkursu

Uczniowie Ekonomika zwyciężyli w wojewódzkim etapie konkursu

Dodano: 24.10.2016 08:00 Uczniowie Ekonomika zwyciężyli w wojewódzkim etapie konkursu
Zespół Szkół Nr 3 w Bochni został laureatem wojewódzkiego etapu konkursu "Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz" w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, pokonując tym samym 20 szkół z województwa małopolskiego. W konkursie brali udział uczniowie technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

"Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz" to konkurs organizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem Konkursu jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym wiedzy na temat prawidłowego żywienia oraz kształtowanie pozytywnej postawy wobec spożywania zdrowych produktów żywieniowych.

12 października odbyło się posiedzenie Komisji Wojewódzkiej Konkursu powołanej przez Małopolskiego  Kuratora Oświaty do oceny na etapie wojewódzkim prac konkursowych i wyłonienia trzech laureatów, tj. po jednym w każdej kategorii konkursowej (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna) do etapu ogólnopolskiego.

Do Komisji Wojewódzkiej wpłynęło 213 zgłoszeń: w kategorii szkoła podstawowa  123 prace, w kategorii gimnazjum  47 prac, w kategorii szkoła ponadpodstawowa  21 prac. 22 prace były niezgodne z regulaminem.

Komisja konkursowa oceniała: zgodność pracy z tematyką konkursu, zrozumiały i ciekawy sposób ujęcia tematu, kreatywność i oryginalność w ujęciu tematu, pomysłowość, wspólne wykonanie pracy przez zespół uczniów oraz dotrzymanie terminu zgłoszenia.


Gratulujemy i życzymy powodzenia w ogólnopolskim etapie konkursu.

 

sk