kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Uczniowie Ekonomika wyjadą do Niemiec

Uczniowie Ekonomika wyjadą do Niemiec

Dodano: 03.06.2009 15:30 Uczniowie Ekonomika wyjadą do Niemiec

Zespół Szkół Nr 3 w Bochni otrzyma dotację z konkursu  projektów „Uczenie się przez całe życie – mobilność” wramach unijnego programu "Leonardo da Vinci". Projekt opracowany przez szkołę został sklasyfikowany na 14 miejscu,  spośród  90 projektów zakwalifikowanych do realizacji w całym kraju.

Przygotowany w „Ekonomiku” projekt przewiduje  odbycie w Niemczech trzytygodniowej praktyki przez dwie 22 -osobowe grupy uczniów, nad którymi opiekę sprawować będzie dwóch nauczycieli. Praktyka planowana jest w listopadzie i w maju przyszłego roku szkolnego w 14 restauracjach w Lipsku mieście o kilkusetletniej tradycji naukowej. Podstawowym celem projektu jest doskonalenie umiejętności i kompetencji przyszłych pracowników gastronomii i hotelarstwa oraz wykorzystanie rozmaitych pomysłów i technik kulinarnych do dekoracji potraw i aranżacji sal konsumenckich. Staż przewidziany jest dla uczniów technikum w zawodach:  technik hotelarstwa, żywienia i gospodarstwa domowego oraz kucharz. Mogą w nim również brać udział uczniowie nowo otwartego kierunku w szkole – technikum obsługi turystycznej. Kwota 104 500  € gwarantuje odbycie bez udziału finansowego uczestników stażu a także 45  godzinnego kursu języka niemieckiego.
W najbliższym czasie rozpocznie się rekrutacja kandydatów na staż,  zgodnie z zasadami kwalifikacji uczniów zawartymi w regulaminie, a także działania przygotowawcze przewidziane harmonogramem realizacji projektu. Zgłoszenia (podania) uczniów zainteresowanych wyjazdem w pierwszym terminie przyjmowane będą w sekretariacie szkoły do 3 lipca do godziny 15.00.
Wszystkie informacje dotyczące praktyki ukazywać się będą także na stronie internetowej szkoły.