kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Uczennica „Ekonomika” Wicemistrzem Wiedzy Hotelarskiej

Uczennica „Ekonomika” Wicemistrzem Wiedzy Hotelarskiej

Dodano: 25.04.2012 13:00 Uczennica „Ekonomika” Wicemistrzem Wiedzy Hotelarskiej
Maturzystka klasy IV Th b z Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni Arleta Piwowarska zdobyła tytuł laureata zajmując drugie miejsce w etapie centralnym IV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. W nagrodę za sukces uczennica dostała indeks pozwalający podjąć naukę w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy, tablet oraz wiele drobnych upominków. Uzyskany tytuł zwalnia Arletę z teoretycznej części egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

 

Finał IV edycji Olimpiady odbył się w dniach 17-20 kwietnia 2012 roku w Kołobrzegu. Do tej części konkursu zakwalifikowało się 38 uczniów z całej Polski, którzy w eliminacjach okręgowych zdobyli najwyższą liczbę punktów.

Etap centralny podzielony był na dwie części. Pierwszą z nich był test wiedzy składający się ze 100 pytań, na których rozwiązanie uczestnicy mieli 60 minut. Ta część konkursu sprawdzała zarówno wiedzę podręcznikową z wszystkich przedmiotów zawodowych jak i to, w jakim stopniu uczniowie znają bieżące informacje z rynku hotelarskiego. Test wyłonił finałową piętnastkę, która przystąpiła do części praktycznej olimpiady.

Finaliści musieli wykazać się biegłą znajomością języka obcego oraz procedury przyjęcia gościa do hotelu. Kolejnym zadaniem „finałowej piętnastki” była obsługa gości w restauracji hotelowej. Po dwóch dniach trudnych zmagań jury wybrało najlepszych „hotelarzy” w kraju. Arleta Piwowarska – na szczeblu centralnym IV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej zajęła II miejsce, zdobyła tytuł laureata i I Wicemistrza Wiedzy Hotelarskiej.

Drugie miejsce to spektakularne wydarzenie nie tylko w życiu finalistki, ale również szkoły.Po zakończeniu konkursu Arleta powiedziała: „Udział w olimpiadzie był dla mnie niezwykłym przeżyciem. Poznałam fantastycznych ludzi, z którymi przez te parę dni bardzo mocno się zżyłam. Zostałam postawiona przed różnymi trudnymi sytuacjami, w których musiałam sobie poradzić. Najtrudniejsze dla mnie było pokonanie stresu podczas wykonywania zadań na recepcji i w restauracji. Miło wspominam wycieczki nad morze oraz wizytę w nowoczesnym 5* hotelu Aquarius. Nie żałuje decyzji o wzięciu udziału w tej olimpiadzie. Polecam wszystkim próbowanie swoich sił w tego typu konkursach, bo pomimo wysiłku, jaki trzeba włożyć w przygotowania, można przeżyć naprawdę niezwykłe i niezapomniane chwile”.

Nad całością przygotowań uczennicy do poszczególnych etapów konkursu czuwała nauczycielka hotelarstwa mgr Lucyna Korta. Umiejętności w zakresie obsługi konsumenta Arleta ćwiczyła pod opieką mgr inż. Aliny Krakowskiej, a język angielski szlifowała z mgr Katarzyną Wojas.

 

kkh