kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Uczczono 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uczczono 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dodano: 07.05.2013 11:00 Uczczono 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Tradycyjną mszą św. w Bazylice św. Mikołaja i przemarszem pod pomnik gen. Okulickiego mieszkańcy uczcili 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

 

W oficjalnych obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja uczestniczyli lokalni samorządowcy, przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń i szkół powiatu bocheńskiego. Po mszy świętej większość uczestników, poprzedzona orkiestrą dętą OSP z Leszczyny i ponad dwudziestoma pocztami sztandarowymi, przeszła pod pomnik gen. Okulickiego. Pod pomnikiem złożono kwiaty oraz wygłoszono przemówienia przez Starostę Jacka Pająka oraz Burmistrza Stefana Kolawińskiego.

Po zakończeniu części oficjalnej na rynku rozpoczął się koncert orkiestry dętej z Leszczyny. Koncertowi towarzyszył piknik militarny, w którym uczestniczyli żołnierze z krakowskiej jednostki Żandarmerii Wojskowej, policjanci z pododdziału prewencji komendy powiatowej w Bochni, członkowie Bocheńskiego Stowarzyszenia Airsoftowego oraz rekonstruktorzy historyczni ze Stowarzyszenia „Najemnicy Bocheńscy”. Była także obecna delegacja klasy o profilu wojskowym, działającej przy Zespole Szkół w Łapanowie.