kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Tym razem powstanie „schetynówka” w Drwini

Tym razem powstanie „schetynówka” w Drwini

Dodano: 02.01.2013 15:00 Tym razem powstanie „schetynówka” w Drwini
19 grudnia 2012 r. zakończył się uzupełniający nabór wniosków w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na rok 2013 r. Powiat bocheński, który w partnerstwie z gminą Drwinia złożył wniosek o dofinansowanie na „schetynówkę”, zajął 1 miejsce, otrzymując 29,5 punktów i kwotę dofinansowania w wysokości 2 250 000 zł.

 

Była to maksymalna kwota dofinansowania. Planowany całkowity koszt inwestycji drogowych w ramach składanego wniosku to 4,5 mln zł., przy czym wartość wkładu Powiatu Bocheńskiego to 1 350 000 zł a wkład Gminy Drwinia to 900 000 zł.

 

W ramach inwestycji powstaną m.in. nowe chodniki na dł. 1,3 km, wyremontowana zostanie nawierzchnia drogowa na długości 3 km, przebudowane skrzyżowanie w Mikluszowicach oraz zatoki autobusowe.

Z dumą muszę przyznać, że po raz kolejny otrzymaliśmy pierwsze miejsce na liście rankingowej oraz pełne dofinansowanie, o które wnioskowaliśmy. Prace w Gminie Drwinia rozpoczną się niezwłocznie po wyłonieniu wykonawcy - mówi Jacek Pająk Starosta Bocheński.

Wojewoda małopolski zaakceptował wstępną uzupełnioną listę rankingową wniosków. Zawiera ona wyniki oceny merytorycznej wniosków złożonych w naborze podstawowym jak i uzupełniającym – łącznie. Dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych otrzyma 10 projektów przebudowy dróg powiatowych i 16 projektów dróg gminnych.

Nasze województwo otrzyma w sumie prawie 36 mln złotych dotacji na remonty i budowę dróg lokalnych. Połowa dotacji przeznaczona będzie na drogi powiatowe a połowa na drogi gminne.

„Przebudowa, budowa oraz remont ciągu dróg powiatowych nr 2096K Niedary – Gawłówek i 2097K Ispina – Bieńkowice na długości odcinków dróg 3 613 mb” zakończy się do końca roku.

 

 

 

sw