kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Tydzień z Internetem 2012

Tydzień z Internetem 2012

Dodano: 27.03.2012 09:00 Tydzień z Internetem 2012
Zastanawiałeś się, jakie jest Twoje drzewo genealogiczne? A może już kiedyś próbowałeś je stworzyć? Teraz masz szanse zbudować je za pomocą narzędzi internetowych. Weź udział w ogólnoeuropejskiej akcji „Tydzień z Internetem 2012”, która ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z Internetu.

„Zasadź drzewo w Internecie” to wspólna zabawa dla trzech generacji: dzieci, rodziców i dziadków. Międzypokoleniowe drużyny rodzinne będą mogły poznać historię swojej rodziny i zasadzić swoje drzewo w Internecie. Rejestracja już trwa!

Do udziału w spotkaniu zachęcamy całe rodziny: dzieci, rodziców, ciocie, wujków i dziadków. Międzypokoleniowe drużyny rodzinne będą mogły naszkicować drzewo genealogiczne na papierze i w Internecie, dowiedzieć się, gdzie w Polsce mieszkają ludzie noszący te same nazwiska i rozwiązać emocjonujący quiz. Wspólnie odkryją, że Internet jest skarbnicą wiedzy i rozrywki. Podczas spotkania uczestnicy zarejestrują swój udział na stronie kampanii „Tydzień z Internetem 2012”. Znajduje się tam licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób wzięło udział w akcji w poszczególnych krajach.   - Spotkanie zaplanowane jest na 1, 5 – 2 godziny. - W spotkaniu może brać udział od 6 do 30 osób, podzielonych na drużyny, składające się z minimum 3 osób w różnym wieku.  -  Każda drużyna będzie miała do dyspozycji jeden komputer z dostępem do Internetu.  -  Uczestnicy spotkania nie muszą umieć obsługiwać komputera czy korzystać z Internetu.  -  Spotkanie będzie otwarte dla mediów.

„Tydzień z Internetem 2012” to ogólnoeuropejska akcja trwająca od 26 do 30 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe – organizację pozarządową zrzeszającą sieci telecentrów z różnych krajów. Celem kampanii „Tydzień z Internetem 2012” jest zachęcenie jak największej liczby osób do korzystania z zasobów i możliwości Internetu. W Polsce „Tydzień z Internetem 2012” przeprowadzany jest pod hasłem „aktywność osób starszych i solidarność międzypokoleniowa”, a za jego przebieg odpowiada Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizująca Program Rozwoju Bibliotek.

Zapraszamy do rejestracji

Harmonogram spotkań pn. "Zasadź drzewo w Internecie"

 

sw