kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Powiat Bocheński na Facebooku
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu” - konkurs rozstrzygnięty

„Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu” - konkurs rozstrzygnięty

Dodano: 15.03.2013 14:00 „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu” - konkurs rozstrzygnięty
15 marca odbyło się posiedzenie komisji do spraw rozstrzygnięcia powiatowego etapu konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem:„Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”, organizowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi i uwrażliwienie na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą tlenek węgla – popularny czad i sposobów ratowania przed nim w postaci instalowania czujek alarmowych.

Ze szkół podstawowych, gimnazjów, warsztatów terapii zajęciowej i ośrodków szkolno-wychowawczych z terenu powiatu bocheńskiego wpłynęło łącznie 175 prac, podzielonych na 4 kategorie:

I grupa – klasy I-III szkół podstawowych,

II grupa – klasy IV-VI szkół podstawowych,

III grupa – gimnazja,

IV grupa – uczniowie niepełnosprawni.

Powołana przez Zarząd Powiatu komisja w składzie: Tomasz Całka, Wicestarosta Bocheński - Przewodniczący Komisji, Barbara Szota-Rekieć, Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu - Członek Komisji oraz kpt. Witold Sajak, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bochni  - Członek Komisji.

Komisja dokonała oceny nadesłanych prac pod względem plastycznym oraz zgodności z tematyką konkursu.

Po dokonaniu przeglądu prac jury zakwalifikowało następujące prace do eliminacji wojewódzkich:

Grupa I

1. Julia Pacek - SP Grabie

2. Natalia Nadratowska - SP Łazy

3. Eryk Suchański – SP Chronów

Wyróżnienia:

Anna Dziedzic - SP Żegocina

Bartosz Kłuś - ZS-P Dziewin

Grupa II

1. Michalina Złomańczuk – PSP Nr 5 Bochnia

2. Dominik Smoleń – PSP Rzezawa

3. Beata Rudnik – PSP Borek

Wyróżnienia:

Dawid Gogoc – ZS-SP Rozdziele

Julia Szostak ZSG – SP Łapczyca

Dagmara Kopacz – ZS Nowy Wiśnicz

Olga Majewska – PSP Nr 1 Bochnia

Grupa III

1. Angelika Gos – ZS Nowy Wiśnicz

2. Izabela Dudek – ZS Łąkta Górna

3. Julia Porębska - Gimnazjum Rzezawa

Wyróżnienia:

Angelika Dymura – ZS Nowy Wiśnicz

Anna Styczeń - ZS-P – Gimnazjum Drwinia

Grupa IV

1. Zbigniew Musiał – WTZ Proszówki

2. Krystyna Burdel – Środowiskowy Dom Samopomocy Muchówka

3. Roksana Buriańska – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Bochnia

Laureaci konkursu w terminie późniejszym zostaną nagrodzeni przez Starostwo Powiatowe.

 

sw